زیبایی کوه سرمشک در شهرستان جیرفت -آکا

آکاایران: دیدنی های کوه سرمشک در شهرستان جیرفت 

زیبایی کوه سرمشک در شهرستان جیرفت

,کوه سرمشک,شهرستان جیرفت,جیرفت,[categoriy]

زیبایی کوه سرمشک در شهرستان جیرفت -آکاکوه سرمشک,شهرستان جیرفت,جیرفت,دیدنی های ایران,کرمان

آکاایران: زیبایی کوه سرمشک در شهرستان جیرفت

به گزارش آکاایران: دیدنی های کوه سرمشک در شهرستان جیرفت 

اختصاصیآکا ایران: 

یکی از جاذبه های تاریخی و طبیعی استان کرمان ، کوه سرمشک می باشد که در روستای سرمشک شهرستان جیرفت واقع شده است. این کوه در 105 کیلومتری شمال غربی جیرفت قرار دارد و با ارتفاع 4048 متر در شهرستان بافت می باشد . رودهای رود رو و هلیل رود از این کوه سرچشمه می گیرد و دومین قله از کوه های هراز می باشد.

,کوه سرمشک,شهرستان جیرفت,جیرفت,[categoriy]

قله دندانه هنزا از ارتفاعات مهم  کوه سرمشک می باشد که در غرب روستای هنزا واقع شده است و 3650 متر ارتفاع دارد. شهرستان جیرفت از سه سمت با کوهستان هایی به ارتفاع 4000 متر احاطه شده است.

,کوه سرمشک,شهرستان جیرفت,جیرفت,[categoriy]

این منطقه به خاطر موقعیت طبیعی اش به محاصر در آمده است و گردشگران و باستان شناسان تحقیقات زیادی روی آن نکرده اند. آثار فراوانی از تمدن ناشناخته ای در جلگه هلیل رود از زیر خاک سر بیرون آورده اند.

,کوه سرمشک,شهرستان جیرفت,جیرفت,[categoriy]

باستان شناسان می دانند که هلیل رود قدمت و ظرافت زیادی دارد . به نظر می‌رسد که فرهنگ و تمدن هلیل رود به طور مستقل از تمدن دولت _ شهرهای میان‌رودان در هزاره سوم قبل از میلاد پای به عرصه حیات نهاده‌است و به این ترتیب حتی از تمدن سومر نیز چندین سده تقدم زمانی می‌یابد. بخش هنزا و تخت سرتشتک وکرفس وگارچیک بندرهنزا ورودخانه وگردوهایش متعلق به شهرستان رابر میباشد.

,کوه سرمشک,شهرستان جیرفت,جیرفت,[categoriy] ,کوه سرمشک,شهرستان جیرفت,جیرفت,[categoriy] ,کوه سرمشک,شهرستان جیرفت,جیرفت,[categoriy] ,کوه سرمشک,شهرستان جیرفت,جیرفت,[categoriy]

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار