جشنواره اسب‌های بومی و کرد در اردبیل برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، بهاالدین ایلخانی عصر جمعه در اختتامیه جشنواره اسب اصیل عرب تصریح کرد: مقدمات برگزاری این جشنواره فراهم شده و در حال دعوت از استان‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه در خود استان اردبیل ۱۰۰ اسب اصیل عرب و ۵۰۰ اسب کرد و بومی شناسایی شده است، اضافه کرد: این جشنواره به صورت ملی و با هدف معرفی قابلیت های استان اردبیل در رشته سوارکاری برگزار می‌شود.

رئیس هیئت سوارکاری استان تأکید کرد: این جشنواره بر خلاف جشنواره اسب اصیل عرب که در زمین چمن مصنوعی برگزار شد در زمین خاکی برگزار شده و سوارکاران سوار بر اسب حضور خواهند یافت.

ایلخانی در عین حال به برگزاری جشنواره استقامت در مهر ماه امسال اشاره و تأکید کرد: برای برگزاری این جشنواره فدراسیون مکان یابی کرده و مکان مورد تائید را اعلام خواهد کرد.

وی متذکر شد: در سوارکاری استقامت، استقامت سوارکار و اسب مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و بر اساس آن امتیاز به اسب تعلق می‌گیرد.

رئیس هیئت سوارکاری استان به ساماندهی ۱۲۳ سوارکار در استان اشاره و تأکید کرد: لازم است زیرساخت‌های این رشته ورزشی در اردبیل به دلیل استقبال قابل‌توجه بهبود یابد.

به گفته ایلخانی اداره کل ورزش و جوانان ۱۱ هکتار زمین به منظور احداث باشگاه استاندارد اختصاص داده و بعد از قطعی شدن زمین، باشگاه توسط بخش خصوصی با هزینه کرد نزدیک به ۲۰ میلیارد ریال احداث می‌شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار