X بستن تبلیغات
5. Fixed

سازه های زیبایی که در حد ایده ماندند ! -آکا

آکاایران: این ساختمان های عظیم در دنیا ساخته نشدند

سازه های زیبایی که در حد ایده ماندند !

,معماری مدرن,سازه مینِروا,برج شیکاگو,[categoriy]

سازه های زیبایی که در حد ایده ماندند ! -آکامعماری مدرن,سازه مینِروا,برج شیکاگو,شهر آسمانی,موزه گوگنهایم,موزه ساخته نشده گوگنهایم,ساختمان های ساخته نشده

آکاایران: سازه های زیبایی که در حد ایده ماندند !

به گزارش آکاایران: این ساختمان های عظیم در دنیا ساخته نشدند

اختصاصیآکا ایران:  

در بعضی کشورها سازه هایی پی ریزی و طراحی شدند اما هیچ وقت به مرحله ساخت و بهره برداری نرسیدند. در ادامه سازه هایی که هیچ وقت ساخته نشدند را معرفی می کنیم.

سازه مینِروا در لندن

,معماری مدرن,سازه مینِروا,برج شیکاگو,[categoriy]

این ساختمان اگر به مرحله ساخت می رسید، بلندترین و بزرگترین ساختمان اداری لندن می شد. پروژه ساخت مینروا به دلیل کمبود بودجه در سال 2006 متوقف شد و در صورت ساخت نقطه عطفی در معماری معاصر لندن می شد. طرح اصلی این ساختمان 14 طبقه بعد از حملات 11 سپتامبر با تغییراتی همراه بود. ارتفاع این ساختمان 217 متر بر آورد شد تا در 53 طبقه ساخته شود. قرار بود 10 هزار نفر در این ساختمان سکونت یابند اما به خاطر بحران های مالی، طرح جدید لغو و طرح 14 طبقه اجرایی شد. البته نام ساختمان نیز به سنت بوتولف هاوس تغییر یافت اما هنوز ساخته نشده است.

برج ساخته نشده روسیه

,معماری مدرن,سازه مینِروا,برج شیکاگو,[categoriy]

یک معمار بریتانیایی به نام نورمن فاستر قصد داشت طرح بلندترین آسمان خراش اروپا را در مسکو پیاده کند اما سرمایه گذران روسی بیان کردند طرح معماری او به واقعیت مبدل نخواهد شد. آژانس مسکن شالوا چیگیرینسکی گفت دیگر خبری از برج 600 متری مسکو نخواهد بود زیرا برای ساخت این برج به قدر کافی دکوراسیون - مالی نداریم. این برج 118 طبقه قرار بود در سال 2008 در نزدیکی رود مسکو ساخته شود اما این رویا به واقعیت نرسید.

برج مناری شکل شیکاگو

,معماری مدرن,سازه مینِروا,برج شیکاگو,[categoriy]

برج شیکاگو قرار بود یک دهه پیش ساخته شود. گارت کلر توسعه دهنده این پروژه بود و می خواست برج 610 متری شیکاگو را در ساحل جنوبی رود شیکاگو بسازد. طراحی این برج به منار مخروطی شکل شباهت داشت اما به خاطر مشکلات مالی ساخته نشد. پروژه ساخت منار مخروطی شیکاگو در سال 2005 بیان شد. این ساختمان شامل 116 طبقه مسکونی و یک هتل بود و اکنون در جای این ساختمان تنها یک فونداسیون چاه مانند 24 متری به جا مانده است.

شهر آسمانی در چانگشا

,معماری مدرن,سازه مینِروا,برج شیکاگو,[categoriy]

قرار بود یک ساختمان 838 متری در چانگشا ساخته شود اما اکنون جای این ساختمان به یک زمین زراعی تبدیل شده است. شهر آسمانی به عنوان بلندترین ساختمان جهان معرفی شد اما به خاطر مشکلات امنیتی و عدم موافقت مسئولان بعد از چند روز از شروع پروژه متوقف شد. اکنون دو سال از متوقف شدن ساخت شهر آسمانی می گذرد.

برج های ساخته نشده دوبی

,معماری مدرن,سازه مینِروا,برج شیکاگو,[categoriy]

برج های دوبی شامل چهار برج بین 57 طبقه تا 94 طبقه در شهر دوبی بود و ارتفاع بلندترین برج 400 متر است. ساخت برج های دوبی به خاطر کاهش رشد اقتصادی دوبی اجرا نشد.

ابر شهر هرمی در توکیو

,معماری مدرن,سازه مینِروا,برج شیکاگو,[categoriy]

ابر شهر هرمی قرار بود بر فراز خلیج توکیو در ژاپن ساخته شود. این هرم 12 برابر هرم مصر بود و ظرفیت 750000 نفر را داشت. در صورتی که این ابرشهر هرمی ساخته می شد، بزرگترین بنای ساخته شده توسط دست بشر نام می گرفت. ابرشهر هرمی با 5 پایه آهنی 750 متر از سطح دریا بالتر است و ارتفاع آن به 2004 متر می رسد. این سازه به کمبود جا در توکیو کمک کننده بود، هر چند تنها یک چهل هفتم جمعیت ژاپن را در خود جای می داد.

موزه ساخته نشده گوگنهایم

,معماری مدرن,سازه مینِروا,برج شیکاگو,[categoriy]

موزه گوگنهایم توسط فرانک گهری، معمار آمریکایی طراحی شد. اقدامات اولیه ساخت موزه ابوظبی در سال 2011 در شمال غرب جزیره سعادیت در کنار ابوظبی آغاز شد و پیش بینی می شد تا سال 2012 به بهره برداری برسد. اما بعد از مدتی ساخت آن به تعویق افتاد و در سال جاری قرارداد توسط امارات متحده اماراتی لغو و تکمیل آن به سال 2017 موکول شد. 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار