ساماندهی۱۷۰هزار کودک بازمانده از تحصیل/ مبارزه با فقر اولویت اصلی

به گزارش خبرنگار مهر، علی ربیعی عصر جمعه در مراسم کلنگ زنی احداث بیمارستان ۳۲۷ تخته خوابی تخصصی و فوق تخصصی تامین اجتماعی آذربایجان ‌شرقی در تبریز اظهار داشت: رویکرد توسعه باید از توسعه بنگاه ها به بهبود زندگی مردم و ارتقای رفاه و افزایش شادی تغییر یابد.

وی سپس با بیان اینکه سیاست مبارزه با فقر باید موجب توانمندسازی نیازمندان شود، ادامه داد: باید پنجره واحد مبارزه با فقر طراحی و اجرا ‌شود.

ربیعی سیاست مبارزه با فقر صدقه ای یکی از سیاست های ناموفق بوده است، گفت: مبارزه با فقر اولویت اصلی دولت تدبیر و امید است که تلاش می کنیم سیاست های صحیح در این خصوص اجرا کنیم.

وی با بیان اینکه اجرای سیاست جبرانی مبارزه با فقر نیز در سال های گذشته ناموفق بوده است، ابراز داشت: این سیاست به این جهت که به صورت توسعه انجام شد و فقط افراد آسیب پذیر حمایت شدند، موفق نبود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سیاست نادرست مبارزه با فقر فایده ای ندارد، گفت: همین سیاست های نادرست باعث شد تا در یک منطقه برای یک نفر یک مدرسه ساخته شود و در منطقه ای دیگر تعداد زیادی از دانش آموزان از تحصیل محروم شوند.

توسعه فضاهای درمانی در مناطق محروم در دولت تدبیر و امید

ربیعی با تاکید بر اینکه توزیع درآمد کشور در دولت گذشته ترسیم شد، گفت: ما در آن زمان دیدیم که هرچه به سمت دهک های بالای کشور می رویم شاهد خانواده هایی می شویم که می توان آنها را با ثروتمندان اروپایی مقایسه کرد در حالی که دهک های متوسط و پایین ما در وضعیت خوبی نبودند.

وی با بیان اینکه فقر شهری غیرقابل تحمل تر از فقر روستایی است، گفت: نگاه نابرابر ر فقر شهری وجود دارد که می تواند اثرات روانی به همراه داشته باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سپس با بیان اینکه فضاهای درمانی در مناطق محروم در دولت تدبیر و امید توسعه یافت، گفت: راهبرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ارائه خدمات بهداشتی درمانی افزایش کیفیت با حفظ رایگان بودن خدمات است.

ربیعی با بیان اینکه برای مبارزه با فقر سیاست‌ هایی را از طریق بیمه ها اجرا کردیم، افزود: ۷۰ درصد قدرت خرید جامعه بازنشستگی و کارگری در سال های گذشته پایین آمده بود که تلاش کردیم با سیاست ‌های مزد کم آنها را جبران کنیم.

وی سپس ادامه داد: در سال های گذشته بین مزد، تورم و قدرت خرید کارگران ۷۰ درصد شکاف ایجاد شده بود که در این سه سال توانستیم تا حدود زیادی این قضیه را بهبود بخشیم و این اختلاف های زیاد را کاهش دهیم.

بودجه ۱۳۰هزار میلیارد تومانی وزارت کار برای امور رفاهی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بودجه ۱۳۰هزار میلیارد تومانی این وزارت برای امور رفاهی خبر داد و گفت: باید این اعتبارات را اثر بخش در جامعه خرج کنیم و کسی حق ندارد یک ریال از آن را هم اسراف کند.

وی با اشاره به اینکه باید رویکردها تغییر کنند، گفت: باید اعتبارات رفاهی را درست و در جای خود مصارف کنیم تا فقرا را بتوانیم توانمند کنیم.

وی سپس به سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و با بیان اینکه بودجه درمان سازمان از ۸۰ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۹۲ به ۱۸۲ هزار میلیارد ریال در سال جاری رسیده است، گفت: بودجه درمان تامین اجتماعی بیش از دو برابر شده است.

ربیعی سپس با اشاره به اینکه تامین اجتماعی در کشور ۷۴ بیمارستان و ۳۰۰ درمانگاه و دی کلینیک دارد، گفت: سازمان تامین اجتماعی ۵۱ درصد جمعیت کشور را تحت پوشش قرار داده است.

وی به ظرفیت بیمه ای و خدمات تحت پوشش بیمه ها هم اشاره کرد و اظهار داشت: هم اکنون ما تمام داروهای تولید داخلی را تحت پوشش بیمه ای قرار داده ایم.

گفتنی است بیمارستان ۳۲۷ تختخوابی تامین اجتماعی باحضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تبریز کلنگ زنی شد.

در مراسم کلنگ زنی ربیعی وزیر کار و تعاون، پزشکیان نائب رئیس اول مجلس، محجوب نماینده مردم تهران و چند نفر از نمایندگان استان و استاندار آذربایجان‌ شرقی حضور داشتند.

این بیمارستان با هدف تبدیل آذربایجان شرقی به قطب سلامت و درمان کشور طی مدت سه سال با مشارکت شهرداری و سرمایه‌گذاری شرکتی اتریشی احداث می شود و بخش ‌های تخصصی مختلفی از جمله جراحی قلب، پیوند کلیه و اعصاب و خون خواهد داشت.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار