X بستن تبلیغات
5. Fixed

رژیم صهیونیستی ساخت ۲۹۰ واحد مسکونی جدید را در قدس آغاز کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، رژیم صهیونیستی  ساخت 290 واحد مسکونی جدید را آغاز و مساحت زیادی از زمینهای فلسطینی را در شهر قدس مصادره کرد.

پایگاه اینترنتی روزنامه الدستور اردن نوشت ، لودرها و بیل های مکانیکی اسرائیلی  و دیگر لوازم حفاری این رژیم عملیات حفاری زمینهای منطقه کرم المفتی واقع در شهرک الشیخ جراح، را آغاز کردند . این عملیات حفاری با هدف ایجاد خیابان و ساخت و ساز یک سری آپارتمانهای مسکونی یهودی صورت می گیرد تا ساکنان یهودی این مناطق افزایش یابد.

این آپارتمانها دوطبقه بوده و بر وزارت امور داخلی اسرائیل در وادی الجوز واقع در شهر اشغال شده قدس اشراف دارد. تابلوهای تاسیس این طرح ساخت خیابان و آپارتمانهای مسکونی یهودی  نیز نصب شده است . بر روی این تابولها نوشته شده است: « اعلامیه طرح ساخت و تاسیس - بر اساس ابلاغیه بندهای 5 و7 قانون اراضی،  برآوردن نیازهای مردم ، مطابق با قانون برنامه ریزی و ساخت و ساز سال 1965 و برنامه های شماره 4329». 

از سوی دیگر با افزایش طرحهایی که در شهر اشغال شده  قدس در حال اجراست در حال حاضر بیست و نه شهرک صهونیست نشین که مساحت تقریبی بیش از یازده هکتار را در بر می گیرد تعداد 269,996 شهرک نشین (صهیونیستی) را در خود جای داده است که تقریبا پنجاه درصد کل تعداد شهرک نشنیان در اسرائیل را شامل می شود.

خلیل التفکجی کارشناس مسائل شهرک سازی و  رئیس بخش نقشه ها و اراضی در انجمن پژوهشهای عربی تصریح کرد: « برنامه ریزی های انجام شده در زمینه شهرک سازی ها خود بخشی از سلسله شهرک سازی هایی است که شهرک نشینان در حال ساخت آن هستند»، 

بر اساس اعلامیه مقامات صهیونیستی زمینهای مصادره شده دانشگاه العبریه و شهرک التله الفرنسیه و منطقه الشیخ جراح و مساحت زیادی را که در سالهای متمادی شهرک سازی در آن صورت گرفته است شامل می شود؛ مناطقی مانند جفعات هنتار و التلة الفرنسیة و خوابگاه دانشجویان دانشگاه  العبریه ، که از آن جمله می توان به تخریب هتل  شیبرد و ساخت 20 واحد مسکونی جدید در سمت دوم خیابان اشاره کرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار