افزایش 115 درصدی حجم واردات نفت خام کره از ایران

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه ژوئن نسبت به ماه ژوئن سال گذشته 115 درصد افزایش یافت.

مهم‌ترین علت این افزایش قیمت پایین‌تر میعانات گازی ایران نسبت به دیگر کشورها در بازارهای آسیایی است که مشتریان نفت فوق‌سبک آسیایی را به افزایش خرید از ایران تشویق کرده است. ماه گذشته میلادی کره جنوبی 1.04 میلیون تن از ایران نفت وارد کرد که معادل 254 هزار بشکه در روز بوده است که نسبت به ماه ژوئن سال 2015 بیش از دو برابر شده است.

منابع گمرکی کره نشان می‌دهد این کشور در ماه ژوئن سال گذشته 485 هزار تن از ایران نفت وارد کرده بود. به طور کلی واردات نفت کره از ایران در 6 ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 108 درصد افزایش داشته است، به‌طوری‌که کره با خرید 6.12 میلیون بشکه نفت به طور متوسط روزانه 246 هزار بشکه نفت از ایران خریداری کرده است.

از سوی دیگر پیش‌بینی می‌شود که با افزایش واردات نفت و میعانات گازی دو پالایشگاه کره‌ای، آمار کنونی طی روزهای آینده افزایش یابد.

در صورتی که ایران با شرکتی هیوندای کره به توافق برسد، واردات نفت کره در سه ماهه پایانی سال جاری نیز افزایش بیش‌تری را تجربه خواهد کرد.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار