جامعه تحمل افزایش هزینه‌ها را ندارد

امام جمعه اراک گفت: آل‌سعود با ازدواج سیاسی ننگین با صهیونیست‌ها نمی‌تواند به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند.

خبرگزاری فارس: آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در آیین سیاسی ـ عبادی نماز جمعه امروز اراک اظهار کرد: آل‌سعود و وهابیت تکفیری باید این تفکر را که با تخریب آثار اسلامی و مرقد مطهر ائمه اطهار علیهم السلام می‌توانند به اسلام ضربه بزنند را از فکر خود بیرون کنند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان اسلام و مسلمین هرگز نمی‌توانند به پیروزی و موفقیت برسند، افزود: به طور حتم خداوند انتقام جنایات آل‌سعود و داعش نسبت به مسلمانان مظلوم و بی‌دفاع در کشورهای مسلمان را خواهد گرفت.

خطیب جمعه اراک تصریح کرد: هم‌اکنون در کشورهای مسلمان و منطقه، قدرت‌های دنیا به دلیل روابط سیاسی غلط و بدون عدالت به جان یکدیگر و حتی مسلمانان افتاده‌اند و بان کی‌ مون رئیس سازمان ملل متحد از این قاعده مستثنی نیست و تا زمانی که دلارهای عربستان را دریافت کند حامی عربستان و زمانی که این اتفاق نیفتد حامی ایران و کشورهای دیگر خواهد بود.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با اشاره به کمک‌های ایران به کشور عراق، تبیین کرد: ما کمک‌های بسیار قابل توجهی را به کشور و مردم مظلوم و بی‌دفاع عراق داشته‌ایم که اگر این کمک‌ها و حمایت‌های ایران نبود تاکنون عراق به دست داعش افتاده بود.

وی خاطرنشان کرد: اسلام تابلوی بسیار با عظمتی است که تاکنون توانسته زمینه‌ساز صلح، امنیت، صمیمیت و همزیستی شود و هیچ قدرتی نتوانسته و نمی‌تواند پایه‌های اسلام را متزلزل و یا دچار تخریب کند.

خطیب جمعه اراک تشریح کرد: اسلام ناب محمدی و فرامین و دستورات این دین مقدس اصول کلی عدالت و رمزگشای مشکلات تمام بشریت خواهد بود.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت بحث حجاب و عفاف در جامعه عنوان کرد: بحث عفاف در تمامی حوزه‌های اخلاقی، سیاسی و اقتصادی دارای عظمت و جایگاه والایی است و به عنوان یک جهاد بزرگ بر تمامی افراد لازم و واجب است، البته در زمینه ترویج و نهادینه کردن این فرهنگ در جامعه باید با جدیت و برنامه‌ریزی گام برداشته شود.

وی اظهار کرد: باید در زمینه حفظ و احیای مباحث مربوط به حجاب، عفاف و تقوا و پاسداری و الگوسازی این مهم در جامعه با تمام توان حرکت کنیم و از تمامی ظرفیت‌های موجود در زمینه حفظ و تقویت این موارد استفاده کنیم.

خطیب جمعه اراک با اشاره به اینکه نباید اجازه داده شود توسط افراد سهل‌انگار منافع ملی کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدشه‌دار شود، افزود: این سهل‌انگاری‌ها ممکن است سبب خسارات بسیار زیادی شود که جبران‌ناپذیر باشند مانند سهل‌انگاری و نافرمانی سپاهیان اسلام در جنگ احد که علاوه بر شکست منجر به شهادت حمزه سید‌الشهدا عموی بزرگوار پیامبر اکرم (ص) شد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی در ادامه با اشاره به گرامیداشت هفته بهزیستی و تأمین اجتماعی گفت: وزارت بهداشت و درمان باید به جای افزایش هزینه‌ها در زمینه افزایش کیفیت خدمات در مراکز درمانی گام بردارد و در این بخش برنامه‌ریزی‌های لازم را داشته باشد.

وی تصریح کرد: جامعه در شرایط کنونی تحمل افزایش هزینه‌ها را ندارد و تمامی بخش‌ها به ویژه حوزه بهداشت و درمان باید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی با کاهش هزینه‌ها، خدمت بیشتر و ارائه خدمات با کیفیت بالاتر را دنبال تا رضایتمندی مردم را جلب کند.

خطیب جمعه اراک در پایان ایام نورانی شهادت حمزه سیدالشهدا عموی پیامبر عظیم‌الشأن اسلام  و سالروز وفات عبدالعظیم حسنی را تسلیت و هفته بهزیستی و تأمین اجتماعی را به فعالان این عرصه تبریک گفت.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار