ضرورت اجرای طرح های توسعه واحدهای داروسازی در آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگار مهر، کلنگ احداث بیمارستان ۳۲۷ تخته خوابی تخصصی و فوق تخصصی تامین اجتماعی آذربایجان ‌شرقی بالاخره بعداز سال ها، عصر امروز جمعه بر زمین زده شد.

استاندار آذربایجان شرقی در این مراسم با بیان اینکه نیاز است نگاه ویژه ای به توسعه واحدهای داروسازی استان داشته باشیم، ادامه داد: تبریز و آذربایجان شرقی قطب درمان و سلامت کشور هستند و باید همزمان با این رشد به فکر تولید دارو در استان نیز باشیم.

اسماعیل جبارزاده با اشاره به اینکه ما می ‌توانیم به قطب تولید دارو تبدیل شویم، افزود: در این خصوص به داروسازی در سند تدبیر و توسعه استان نگاه ویژه ای داشته ایم و طرح های مختلفی به بهره برداری رسیده و چند نمونه دیگر نیز در دست احداث است تا واحدهای داروسازی در آذربایجان شرقی توسعه یابند.

وی سپس با تاکید بر اینکه آذربایجان شرقی ظرفیت های بالایی در تولید دارو دارد، گفت: این استان می تواند بعد از تهران به دومین قطب تولید دارو در کشور مبدل شود.

خطوط قدیمی کارخانه های تولید دارو بازسازی شود

جبارزاده همچنین با بیان اینکه شرکت های داروسازی همچون زهروای و شهید قاضی نشانگر ظرفیت های بالای استان است، گفت: باید خطوط قدیمی کارخانه های تولید دارو بازسازی شود که در این خصوص امیدوارم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه‌ی بازسازی خطوط قدیمی کارخانه های تولید دارو و توسعه خطوط تولیدی جدید کمک کند.

استاندار آذربایجان شرقی سپس به بازاریابی و صادرات دارو اشاره کرد و گفت: باید برای صادرات شرکت‌ های ویژه دپوی دارو تاسیس شود.

جبارزاده با تاکید بر اینکه بازاریابی داروهای داخلی وظیفه شرکت ‌های ویژه دپو است، افزود: آماده افزایش میزان تولید و صادرات دارو در آذربایجان شرقی هستیم که می تواند این عامل خود باعث ایجاد فرصت های شغلی جدید و اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی شود.

وی در پایان از همراهی شهرداری تبریز برای واگذاری زمین مورد نیاز احداث بیمارستان تامین اجتماعی در شهرک خاوران تقدیر کرد و گفت: این بیمارستان قرار بود در ابتدا در شهر جدید سهند احداث شود ولی کارشناسان تامین اجتماعی با ایجاد آن در سهند موافقت نکردند و اعلام داشتند که ایجاد پلی کلینیک در سهند کافی است که امیدواریم این پلی کلینیک نیز با همکاری تامین اجتماعی احداث شود.

تامین اجتماعی ۵۱ درصد جمعیت کشور را تحت پوشش قرار داده است

رئیس هیئت ‌مدیره سازمان تأمین اجتماعی نیز در این مراسم با بیان اینکه تامین اجتماعی ۵۱ درصد جمعیت کشور را تحت پوشش قرار داده است، گفت: سازمان تامین اجتماعی گسترده‌ ترین سازمانی است که خدمات درمانی و بیمه ‌ای به مردم کشورمان ارائه می کند.

عباس کبریایی‌ زاده با اشاره به اینکه تمرکز و حمایت از اقشار نیازمند جامعه هدف اصلی این سازمان است، ادامه داد: برای همین منظور با بیشتر مراکز دولتی، نیمه ‌دولتی و بخش خصوصی قرار داد داریم.

وی با بیان اینکه طی سه سال گذشته بیشتر پروژه‌ های سازمان تامین اجتماعی در مناطق محروم و کم برخوردار اجرا شده است، ابراز داشت: برای همین منظور رویکرد سازمان بر این است تا پوشش بیمه‌ ای غیر ملکی توسعه پیدا کند.

رئیس هیئت ‌مدیره سازمان تأمین اجتماعی سپس افزود: بخش کارگری جزو قشرهای مورد حمایت ماست که برای همین منظور نزدیک به ۵هزار میلیارد ریال اعتبارات در بخش درمان بیشتر به قشر کارگری اختصاص داده شده است.

تامین اجتماعی در آذربایجان شرقی دو بیمارستان دارد

کبریایی‌ زاده سپس  به ظرفیت ها و قابلیت های استان اشاره کرد و گفت: این استان یکی از برخوردارترین استان های کشور است.

وی با بیان اینکه تامین اجتماعی در آذربایجان شرقی دو بیمارستان دارد، گفت: سازمان تامین اجتماعی در آذربایجان شرقی دو بیمارستان با ظرفیت ۳۹۶ تختخواب، ۹ درمانگاه و سه کلینیک است.

رئیس هیئت ‌مدیره سازمان تأمین اجتماعی سپس اظهار داشت: آذربایجان شرقی پنج درصد جمعیت کشور را دارد که ما در تامین اجتماعی هفت تا ۷.۵ درصد اعتبار سازمان را به این استان اختصاص داده ایم.

وی به بیمارستان عالی نسب تبریز نیز اشاره کرد و گفت: این بیمارستان یکی از مجهزتزین بیمارستان های تامین اجتماعی کشور است.

کبریایی‌ زاده به انتقال بیمارستان ۲۹ بهمن تبریز نیز اشاره کرد و افزود: این بیمارستان فرسوده است و انتقال آن یکی از اولویت های سازمان تأمین اجتماعی است.

گفتنی است بیمارستان ۳۲۷ تختخوابی تامین اجتماعی باحضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تبریز کلنگ زنی شد.

در مراسم کلنگ زنی ربیعی وزیر کار و تعاون، پزشکیان نائب رئیس اول مجلس، محجوب نماینده مردم تهران و چند نفر از نمایندگان استان و استاندار آذربایجان‌ شرقی حضور داشتند.

این بیمارستان با هدف تبدیل آذربایجان شرقی به قطب سلامت و درمان کشور طی مدت سه سال با مشارکت شهرداری و سرمایه‌گذاری شرکتی اتریشی احداث می شود و بخش ‌های تخصصی مختلفی از جمله جراحی قلب، پیوند کلیه و اعصاب و خون خواهد داشت.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار