نور مصنوعی موجب شکنندگی استخوان و تحلیل ماهیچه و تضعیف بدن انسان است

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نور مصنوعی می‌تواند ما را بیش از حد ضعیف کند.

بر اساس گزارش ایندیپندنت، یافته‌های یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که استفاده از نور و تاریکی در ساختار بدن انسان بسیار تاثیرگذار است به طوری که نور مصنوعی می‌تواند باعث زوال عقل و شکننده‌تر شدن استخوان‌های بدن انسان شود.

محققان برای اثبات این موضوع یک موش آزمایشگاهی را به مدت 6 ماه زیر نور ثابت نگه‌ داشتند؛ تکنیکی که توسط سرویس‌های امنیتی در سراسر جهان برای شکنجه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مطالعه روی واکنش‌های موش حین و بعد از این آزمایش نشان از تحلیل رفتن شدید ماهیچه‌ها و ابتلا به نشانه‌های اولیه پوکی استخوان می‌داد.

این در حالی رخ داد که سیستم ایمنی بدن موش واکنشی نسبت به عفونت از خود نشان می‌داد.

این گروه مطالعاتی دانشگاهی در این رابطه با اشاره به چرخه طبیعی روز و شب و زمان خوابیدن و بیدار شدن انسان‌ها استفاده از شب را برای خوابیدن و روز را برای بیدار شدن بی‌ضررترین و طبیعی‌ترین نحوه استفاده از نور و تاریکی عنوان کردند.

استاد «یوهانا میر» از مرکز پزشکی دانشگاه «لیدن» در هلند و سرپرست این تحقیقات در این رابطه گفت: "مطالعه ما نشان داد که فقدان و بهم ریختگی ریتم طبیعی زیست محیط بدن انسان منجر به ایجاد اختلال شدید در طیف گسترده‌ای از پارامترهای سلامتی می‌شود".

با این حال این مقاله که در مجله  Current Biology منتشر شده به این موضوع اشاره می‌کند که موش مورد مطالعه با قرار گرفتن در معرض نور طبیعی سلامت خود را بازیافت.

این موضوع به گفته «میجر» خبر خوبی برای ما به شمار می‌رود چرا که نشان می‌دهد زمانی که چرخه روشنایی و تاریکی در محیط زیست احیا می‌شود، اثرات منفی بر سلامت برگشت پذیر و قابل بهبود هستند.

محققان گفتند که قرار گرفتن در معرض نور، برای انسان‌ها و علی‌الخصوص برای افراد مسن و آسیب‌پذیر باید در نظر گرفته شود.

حدود 75 درصد از جمعیت جهان در طول شب در معرض نور مصنوعی قرار می‌گیرند و این میزان برای افرادی که در بخش مراقبت‌های پزشکی و بیمارستان‌ها کار می‌کنند بیشتر هم هست.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار