بورس کالا زمینه حضور سرمایه گذاران خارجی به ایران را فراهم می کند

 

 

یکی از نیازهای اصلی سرمایه گذاران خارجی برای ورود به ایران، وجود شفافیت در فرآیندها و ساختاری نظامند است که در این زمینه بورس کالای ایران می تواند یکی از بازارهایی باشد که سرمایه گذاران خارجی را به اقتصاد ایران جذب کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) و به نقل از بورس کالا، مدیرعامل بورس مونیخ در حاشیه برگزاری نهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه، گفت: بورس کالای ایران به دلیل شفافیت بالای معاملات کالاها و دارا بودن ابزارهای مالی می تواند به سرمایه گذاران خارجی اطمینان خاطر دهد.

«جوچن سیل» افزود: در آلمان حدود ۴ میلیون مسلمان زندگی می کنند که می توانند از ابزارهای مالی اسلامی بازار سرمایه ایران استفاده کنند و این موضوع می تواند آغازی برای ارتباط بورسی ایران و آلمان باشد.

مدیرعامل بورس مونیخ اظهار داشت: در حال حاضر ایران تمام بدهی های خود در خصوص بخش بیمه را به آلمان پرداخت کرده است که این امر اطمینان سرمایه گذاران آلمانی را برای حضور در بازار سرمایه ایران بیشتر کرده است.

وی در پایان به جایگاه مناسب بورس های کالایی در دنیا اشاره کرد و گفت: در ایران نیز یکی از ارکان بازار سرمایه ایران، بورس کالاست که این بازار از فرصت های جذب سرمایه گذاران آلمانی و سایر سرمایه گذاران دنیا به شمار می رود چراکه این بورس علاوه بر شفافیت مطلوب، از ابزارهای جذب نقدینگی نیز برخوردار است.

 

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار