گشتی در گران قیمت ترین خیابان دنیا بزنید -آکا

آکاایران: خیابانی با بهترین مراکز خرید و معروف ترین برندها

گشتی در گران قیمت ترین خیابان دنیا بزنید

,گران ترین خیابان دنیا,خیابان شانزلیزه,شانزه لیزه,[categoriy]

گشتی در گران قیمت ترین خیابان دنیا بزنید -آکاگران ترین خیابان دنیا,خیابان شانزلیزه,شانزه لیزه,دیدنی های جهان

آکاایران: گشتی در گران قیمت ترین خیابان دنیا بزنید

به گزارش آکاایران: خیابانی با بهترین مراکز خرید و معروف ترین برندها

اختصاصیآکا ایران: 

شانزلیزه گران قیمت ترین و معروف ترین خیابان در دنیاست . این خیابان از جمله جاذبه های گردشگری کشور فرانسه محسوب می شود که هر کسی به پاریس می رود حتما سری به این خیابان می زند .

این خیابان به قدری معروف است که هر گردشگر و مسافری که به پاریس می رود آن را به عنوان اولین جاهایی که می خواهد ببینید در نظر دارد .  البته وقتی به این خیابان می رسی از انتظارت پایین تر است و کمی تو ذوق خیلی ها می خورد ، به این خاطر که در باور عمومی از این خیابان چیز خاصی ساخته اند و انتظارات خیلی بالا و غیر واقعی از آن وجود دارد .

در ایران به جایی که خیلی لوکس است عنوان شانزلیزه می  دهند و وقتی کسی خیلی آرام و بی پروا راه می رود می گویند مگه در خیابان شانزلیزه راه می روی ؟ در این خیابان مراکز خرید شیک و گران قیمت پاریس وجود دارد اما عده ی هم مشغول گدایی هستند.

خیابان شانزلیزه از میدان " شارل دوگل " تا میدان " کنکورد " پاریس ادامه دارد . در میدان شارل دوگل در غرب خیابان " طاق پیروزی " قرار دارد که برای گرمیداشت موفقیت ها و پیروزی های ناپلئون بناپارت ساخته شده و در پایین طاق نام فرمانده های فرانسوی در جنگ ها نوشته شده است . مقبره سرباز گمنام در زیر آن می باشد و سمت دیگر خیابان شانزلیزه دو کاخ معروف "گران پَلِه" و "پُتی پَلِه" می باشد که محل نمایشگاه و موزه می باشد .

,گران ترین خیابان دنیا,خیابان شانزلیزه,شانزه لیزه,[categoriy]

در نهایت خیابان شانزلیزه به میدان معروف " کنکورد " در این شهر می رسد. در همین راستا باغ معروف " تویلری " و معروف ترین موزه جهان یعنی " لوور " می باشد. شانزلیزه در لغت به معنای  دشت الیزه است و الیزه در اسطوره های یونان به معنای بهشت می باشد.

,گران ترین خیابان دنیا,خیابان شانزلیزه,شانزه لیزه,[categoriy]

این خیابان از جمله معروف ترین مراکز خرید و بوتیک های شیک و برند را در خود جای داده است . برندهای اصلی لباس ، کیف و کفش ، لوازم ارایش ، عطر و عینک و ... در این خیابان می باشد و حتی شرکت های خودروسازی مطرح نیز در این خیابان نمایندگی دارند . در این خیابان سرتاسر درخت کاری شده سینما ، تئاتر ، کافی شاپ و رستوران هم می باشد .

رژه بزرگ نظامی هر ساله در روز 14 ژوئیه در خیابان شانزلیزه اجرا می شود . این روز در فرانسه به عنوان روز فتح زندان "باستی " و روز ملی فرانسه است که تعطیل رسمی می باشد . علاوه بر آن از سال 1975 مرحله آخر مسابقات دوچرخه سواری " تور دو فرانس " در خیابان شانزلیزه برگزار می گردد .

در این خیابان تظاهرات و تجمع های سیاسی زیادی انجام شده است و حتی در جام جهانی 1998 که تیم ملی فرانسه برد ، مردم فرانسه برای شادی و تجمع به این خیابان آمدند و شادی کردند .

خیابان شانزلیزه 1910 متر طول و 70 متر عرض دارد و در دو سمت خیابان ایستگاه مترو می باشد که دسترسی خوبی برای مردم شهر و گردشگران فراهم کرده است .

طاق پیروزی در میدان شارل دوگل

,گران ترین خیابان دنیا,خیابان شانزلیزه,شانزه لیزه,[categoriy]

فروشگاه دیزنی

,گران ترین خیابان دنیا,خیابان شانزلیزه,شانزه لیزه,[categoriy]

میدان کنکورد

,گران ترین خیابان دنیا,خیابان شانزلیزه,شانزه لیزه,[categoriy] ,گران ترین خیابان دنیا,خیابان شانزلیزه,شانزه لیزه,[categoriy]

نمای بیرونی پُتی پَلِه

,گران ترین خیابان دنیا,خیابان شانزلیزه,شانزه لیزه,[categoriy] ,گران ترین خیابان دنیا,خیابان شانزلیزه,شانزه لیزه,[categoriy] ,گران ترین خیابان دنیا,خیابان شانزلیزه,شانزه لیزه,[categoriy] ,گران ترین خیابان دنیا,خیابان شانزلیزه,شانزه لیزه,[categoriy] ,گران ترین خیابان دنیا,خیابان شانزلیزه,شانزه لیزه,[categoriy] ,گران ترین خیابان دنیا,خیابان شانزلیزه,شانزه لیزه,[categoriy] ,گران ترین خیابان دنیا,خیابان شانزلیزه,شانزه لیزه,[categoriy] ,گران ترین خیابان دنیا,خیابان شانزلیزه,شانزه لیزه,[categoriy]

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار