42 میلیون نفر از مردم تحت پوشش تامین اجتماعی هستند

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،سیدتقی نوربخش در خطبه‌های نماز جمعه تهران اظهار کرد: 25 تیرماه به عنوان روز تامین اجتماعی است و بسیار حائز اهمیت محسوب می‌ شود.

وی به فعالیت‌های انجام شده و در دست اقدام اشاره کرد و افزود: بحث بیمه‌های اجتماعی سابقه ای 80 ساله در کشورمان دارد و در کشور ما نیز از سال 1310 بنیان تامین اجتماعی گذاشته شده؛ هم اکنون نیز بر اساس قانونی که از سال 1354 مشغول به فعالیت است 42 میلیون نفر تحت پوشش این سازمان قرار دارند.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی خخاطر نشان کرد: سازمان در دوبخش تامین مستمری برای 5 میلیون و 200 هزار نفر مستمری بگیر و تامین درمان در واحدهای درمانی در سراسر کشور و  خدمات درمانی که خرید خدمت می‌کند از 40 هزار مرکز درمانی طرف قرارداد تامین می‌شود.

نوربخش ادامه داد: درحال حاضر حدود 400 مرکز درمانی شامل 80 بیمارستان و 420 مرکز درمانی ملکی در کشور فعالیت می‌کنند تا خدمات درمانی را به بیمه شدگان ارائه دهند.

وی اضافه کرد: در مراکز درمانی ملکی خدمات درمانی به صورت 100 در صد رایگان انجام می‌پذیرد و با توجه به طرح تحول سلامت که از محوری ترین طرح های دولت است سازمان موفق شده در جهت ارتقای ارزش دفترچه‌های تامین اجتماعی تمام مطالبات مراکز درمانی دولتی و دانشگاهی را به روز پرداخت کند.

رئیس سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: در مورد داروخانه‌ها هم سازمان مطالبات را به روز پرداخت می‌کند و این موجب ارتقا اعتبار دفترچه‌ها می‌شود و این اقدامی است که پس از 20 سال از تصویب قانون بیمه همگانی در حال رخ دادن است.

نوربخش به بخش مستمری بگیران اشاره کرد و گفت: در بخش مستمری نیز در دولت یازدهم 79 درصد مستمری‌ها افزایش یافته و این در حالی است در 8 سال گذشته 46 درصد مستمری‌ها افزایش داشت.

وی عنوان کرد: در حال حاضر در سازمان ماهیانه 5 هزار و 200 میلیارد تومان تجهیز منابع برای ایفای تعهدات انجام می‌شود که این یک و نیم برابر هدفمندی یارانه‌ها است.

مدیر عامل سازمان تامین به برنامه‌های سازمان متبوعش برای اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: در زمینه اقتصاد مقاومتی و سیاستهای ابلاغی رهبرمعظم انقلاب سازمان از ابتدای ابلاغ سیاست‌ها با تشکیل کارگروهی ویژه خود را در این خصوص آماده کرده است.

نوربخش از بهره‌برداری 40 پروژه در 18 استان طی هفته تأمین اجتماعی خبر داد و تصریح کرد: تمامی این طرح‌ها در مناطق محروم به بهره‌برداری می‌رسد؛ همچنین بیمارستانهایی که در سه نسل گذشته افتتاح شده نیز در مناطق محروم بود.

وی در پایان تاکید کرد: احترام به فرودستان، تکریم ارباب رجوع و پاسخگویی به نیازهای مراجعین به همراه ارتقا رضایت‌مندی بیمه شده‌های تامین اجتماعی از جمله راهبردهای سازمان است.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار