افت قیمت جهانی نفت

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، تشدید نگرانی‌ها درباره مازاد عرضه جهانی نفت موجب شد قیمت نفت امروز در معاملات آسیایی کاهش یابد، اما با توجه به انتشار آمارهای اندکی قوی‌تر از حد انتظار از اقتصاد چین، افت قیمت‌ها محدود بود.

بر اساس این گزارش قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 51 سنت کاهش به 46 دلار و 86 سنت رسید. روز پنجشنبه قیمت نفت برنت در نتیجه پیش خریدها 2.4 درصد افزایش یافت در مسیر عدم افزایش و کاهش قیمت در هفته جاری قرار گرفت.

قیمت نفت خام آمریکا نیز که دیروز 2.1 درصد افزایش یافته بود، امروز 47 سنت کاهش یافت و به 45 دلار و 21 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا در مسیر ثبت رشد قیمت هفتگی 0.4 درصدی قرار دارد.

پس از آنکه چین اعلام کرد که رشد اقتصادی‌اش در سه ماهه دوم امسال نسبت به یک سال قبل به 6.7 درصد رسیده، افت قیمت‌ها تا حدی‌ترمیم شد. اقتصاد چین نسبت به سه ماهه نخست سال افزایشی نداشت و رشد آن اندکی بهتر از حد انتظار بود. دولت چین تلاش‌ها برای تثبیت رشد اقتصادی این کشور را شتاب بخشیده است.

هرچند نگرانی‌ها از افت شدید رشد اقتصادی چین کاهش یافته، اما سرمایه گذاران نگران‌اند که رشد اقتصادی چین باز هم کاهش یابد. سرمایه گذاران همچنین نگران تبعات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا هستند.

در عین حال، بر اساس گزارش آژانس بین المللی انرژی و اندیشکده رسمی دولت آمریکا در حوزه انرژی، مازاد عرضه در بازار نفت، به آن زودی که بسیاری انتظار داشتند از بین نرفته است.

بانک بی ان پی پاریبا، در یادداشتی نوشت: «تغییرات در مفروضات ما از قیمت نفت و تولید نفت اوپک همچنان نشان می‌دهد که تغییرات بسیار کمی در حجم ذخایر نفت خام جهان از 3 ماهه سوم سال تا پایان 2017 اتفاق خواهد افتاد.»

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار