تشکیل و شروع به کار ستاد حفظ تربیت حافظان قرآن در تبریز

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه آذربایجان‌شرقی، رحیم عبدالجباری با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر وجود ۱۰میلیون حافظ قرآن در کشور، اداره کل اوقاف نیز در راستای عمل به این فرمایش، اقدام به تربیت حافظان قرآن کرده است.

وی افزود: بر این اساس اداره کل اوقاف باید تا پایان  سال‌جاری ۱۹هزار حافظ قرآن حداقل یک‌جزء تربیت کرده و در راستای ترویج مباحث قرآنی قدم بردارد.

وی ادامه داد: در این راستا و به‌منظور نظارت بر چگونگی برگزاری کلاس‌ها، نحوه‌ی ثبت‌نام، تبلیغات و ... ستادی با عنوان "ستاد حفظ تربیت حافظان قرآنی استان" تشکیل یافته است که در جهت اهداف تعیین شده خود به فعالیت خواهد پرداخت.

عبدالجباری بیان کرد: این ستاد از چهار کمیته‌ که شامل "تبلیغات، بازرسی، پشتیبانی و منابع انسانی" است تشکیل یافته که به ترتیب دو نفر از اعضای آن را کارکنان اداره کل اوقاف تشکیل داده و مسئولان دو کمیته‌ی بعدی نیز از فعالان قرآنی استان میباشد.

وی با بیان اینکه این موضوع یک مورد تخصصی قرآنی است، خاطرنشان کرد: مسئولیت این ستاد بر عهده‌ی یک فعال قرآنی استان است که به نظارت و چگونگی برگزاری کلاس‌ها اشراف خواهد داشت.

مسئول ارتباطات و اطلاع‌رسانی ستاد تربیت حافظان قرآن استان یادآور شد: احکام این ستاد از یک ماه قبل ارائه شده است اما شروع به کار رسمی و عملی آن از روز جمعه ۲۵ تیرماه خواهد بود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار