Xبستن تبلیغات

طبیعت زیبای آبشار راین -آکا

1395/04/25

ایرانگردی ، ایرانشناسیتوصیه های سفر ,آبشار راین,مناطق توریستی کرمان,زر رود,[categoriy]

طبیعت زیبای آبشار راین -آکاآبشار راین,مناطق توریستی کرمان,زر رود,طبیعت زیبای آبشار راین

آکاایران: طبیعت زیبای آبشار راین

آکاایران: آبشار راین که با نام «زر رود» نیز شناخته می شود یکی از زیباترین و شکوهمندترین مسیرهای کوهپایه ای استان کرمان است.

به گزارش آکاایران: آبشار راین با ارتفاع حدود 40 متر در 14 کیلومتری جنوب غربی شهر ییلاقی راین که در دامنه یکی از مرتفع‌ترین قله‌های ایران به نام قله هزار قرار دارد، واقع شده است. این آبشار از ریزش رودخانه‌ای پدید می‌آید که سرچشمه‌های آن در ارتفاعات بالادست و از دل دامنه‌ها و دیواره‌های برفگیر هزار مانند تاج خروس جریان می‌یابد.

 آبشار راین طی چهار مرحله فرو می‌ریزد. مرحله اول 3 متر و پس از آن 4 متر، مرحله سوم از لبه پرتگاه تا نقطه‌ای که سنگ بزرگی در دیواره‌ها قفل شده و مرحله بعد ریزش از سنگ بزرگ تا کف سنگی حوضچه آبشار و پخش آب بر دیواره سنگی شیب‌دار و حرکت در لابه‌لای بیدها و کناره دیواره بلند سنگی است. به دلیل وجود شیاری که در محل ریزش آب وجود دارد، حرکت در پشت آبشار و لذت بردن از خنکی ذرات آب، تجربه‌ای جذاب را به وجود می‌آورد و این تجربه در زمستان تبدیل به یخ‌نوردی ساده و هیجان‌آور می‌شود. در ضمن مسیر اصلی صعود به قله از دامنه روبروی آبشار آغاز می‌شود.

این منطقه زیبای گردشگری در مسیر کرمان- بم واقع شده و دارای جاذبه‌های گردشگری طبیعی همچون طبیعت کوهستانی، رودخانه‌های دائمی، چشمه‌سارها، آبشار، حیات وحش، مناظر روستایی، درختان کهنسال و بیدستان است که در کنار آن تأسیستان رفاهی جهت مراجعه کنندگان ساخته شده است.

,آبشار راین,مناطق توریستی کرمان,زر رود,[categoriy],آبشار راین,مناطق توریستی کرمان,زر رود,[categoriy],آبشار راین,مناطق توریستی کرمان,زر رود,[categoriy],آبشار راین,مناطق توریستی کرمان,زر رود,[categoriy],آبشار راین,مناطق توریستی کرمان,زر رود,[categoriy],آبشار راین,مناطق توریستی کرمان,زر رود,[categoriy],آبشار راین,مناطق توریستی کرمان,زر رود,[categoriy]آبشار بویوک شیران,آبشار راین,مناطق توریستی کرمان,زر رود,[categoriy]آبشار بندگاه,آبشار راین,مناطق توریستی کرمان,زر رود,[categoriy]آبشار بل,آبشار راین,مناطق توریستی کرمان,زر رود,[categoriy]بلندترین آبشار زمینی ایران!!

توصیه های سفر -

 مطالب مرتبط

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار