تفاهم‌نامه همکاری میان دو بنیاد «رودکی» و «پرگولایس » امضا می‌شود

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ پنجشنبه 24 تیرماه جلسه بررسی نحوه همکاری بنیاد رودکی از ایران و بنیاد پرگولایس از ایتالیا حضور خبرنگاران در مجموعه برج آزادی برگزار شد. «علی اکبر صفی پور» مدیر عامل بنیاد رودکی، «پرفسور چِرِتی» رایزن فرهنگی ایتالیا در ایران، «ویلیامز گراتیوزی» مدیر عامل بنیاد هنری پرگولایس و «محمود عزیزی» بازیگر و عضو هیئت مدیره بنیاد رودکی در این جلسه حضور داشتند و به بررسی نحوه‌های مختلف تعامل فرهنگی دو کشور پرداختند.

از جمله نکات مهم این جلسه گفتگوی محمود عزیزی و ویلیامز گراتیوزی بود.

محمود عزیزی در این جلسهُ از نمایش ایرانی و شباهت‌ها میان دو کشور در این زمینه صحبت کرد. وی «تخت حوضی» را برادرخوانده نمایش «کمدیا دلارته» در ایتالیا خواند و عنوان کرد: زمینه‌های خوبی برای تبادل فرهنگی میان دو کشور وجود دارد و امیدواریم بتوانیم به توافق خوبی در زمینه همکاری‌های مشترک دست یابیم.

«ویلیامز گراتیوزی» مدیر عامل بنیاد هنری پرگولایس نیز با اشاره به جمعیت یک میلیون پانصد هزار نفری استان محل فعالیت خود در ایتالیا گفت: در این استان 6 سالن رسمی نمایش داریم که  ماهانه 100 نمایش به روی صحنه خود می‌بینند و این استان پر نمایش‌ترین استان اروپاست. 

در پایان این جلسه «علی اکبر صفی پور» مدیرعامل بنیاد رودکی اعلام کرد: با توجه به صحبتهایی که در این دو جلسه شکل گرفته٬ زمان آن فرا رسیده‌ است که طرفین بسته پیشنهادی خود را تا هفته دیگر تنظیم و ارسال  می‌کنند تا بتوانیم در قالب یک تفاهم‌نامه امضا کنیم و طرح عملیاتی باشد که به پیشبرد ارتباط فرهنگی دوکشور کمک کند.

پس از این جلسه میهمانان برای آشنایی بیشتر با هنر ایرانی٬ از برج آزادی و موزه‌ واقع در برج بازدید کردند.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار