X بستن تبلیغات
5. Fixed

«ساز ناکوک» گردشگری موزه‌ای/«درهای» که هماهنگ «باز و بسته» نمی‌شوند

علیرضا عالم نژاد - پژوهشگر تهران و از راهنمایان گردشگری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره برخی چالش‌های گردشگری علی‌الخصوص در زمینه تهرانگردی اظهار داشت: متاسفانه لزوماً منابع گردشگری و جاذبه‌های گردشگری در تهران زیر نظر یک ارگان اداره نمی‌شود. یک سری زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، یک سری شهرداری، یک سری هم بنیاد مستضعفان و یک سری هم زیر نظر ارگان‌های مختلف دولتی هستند مانند دانشگاه تهران و در نهایت بخش‌های خصوصی.

وی ادامه داد: ما چند سال است که داریم می‌گوییم به یک همفکری و اجماع کلی برسیم. به یک حرف و ادبیات مشترک برسیم. مثلاً فلان موزه می‌گوید من شنبه‌ها تعطیلم. فلان جا می‌گوید من دوشنبه‌ها تعطیلم. هر کس ساز خودش را می‌زند. حال من مخاطب و من مسافر چه تقصیری دارم. یعنی مشکل من چیست؟

این پژوهشگر تهران و از راهنمایان گردشگری تصریح کرد: یا اینکه یک عده به من می‌گویند یک کتاب بنویس راجع به همین سوراخ سنبه‌های تهران تا یک دفترچه راهنما شود که توریست خارجی دستش بگیرد و در تهران قدم بزند. خُب کار خیلی ارزنده ای است ولی من نگاه می‌کنم می‌خواهم بگویم فلان جا را برو و یا فلان جا ببین، بعد کتاب را دستش گرفته و راه افتاده رسیده آنجا، اما آنجا را نمی‌تواند ببیند! چرا؟ چون این ناهماهنگی‌ها وجود دارد.

این پژوهشگر تهران و از راهنمایان گردشگری خاطرنشان کرد: بنابراین مهمترین تقاضا و پیشنهاد این است که منابع گردشگری تبدیل شود به جاذبه گردشگری.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار