تصاویر رستوران ساخته شده از نمک در شیراز -آکا

آکاایران: معماری عجیب و منحصر فرد رستوران با نمک

تصاویر رستوران ساخته شده از نمک در شیراز

,دیدنی های ایران,معماری مدرن,رستوران ساخته شده از نمک,[categoriy]

تصاویر رستوران ساخته شده از نمک در شیراز -آکادیدنی های ایران,معماری مدرن,رستوران ساخته شده از نمک,رستوران ساخته شده از نمک در شیراز

آکاایران: تصاویر رستوران ساخته شده از نمک در شیراز

به گزارش آکاایران: معماری عجیب و منحصر فرد رستوران با نمک

اختصاصیآکا ایران: 

طراح و معمار رستوران نمک شیراز به دلیل نزدیک بودن این رستوران به معادن نمک طبیعی و دریاچه هایی که از آنها نمک تهیه می شود، تصمیم گرفتند که تمام فضای داخلی و بیرونی آن را از نمک به اشکال مختلف چون پودر، سنگ و لایه های فشرده نمکی بسازند. رستوران نمک با طراحی منحصر به فرد و زیربنای 150 مترمربع در خیابان عفیف آباد شیراز قرار دارد.

,دیدنی های ایران,معماری مدرن,رستوران ساخته شده از نمک,[categoriy]

نمک به عنوان بهترین و قوی ترین عنصر طبیعی با خاصیت گندزدایی برای طراحی این رستوران با اهداف معماری سبز مورد توجه طراحان و معماران قرار گرفت. در واقع نمک طبیعی با منتشر کردن یون های o2 ,cl2 محیط اطراف خود را تصفیه کرده و هوای آلوده شهر را فیلتر می کند. به همین دلیل این گروه معماری تصمیم گرفتند تمام رستوران نمک را از اشکال مختلف نمک بسازند.

,دیدنی های ایران,معماری مدرن,رستوران ساخته شده از نمک,[categoriy]

برای ساخت دیواره ها و سکوهای نشیمن رستوران از غارهای نمکی الهام گرفته شده و به صورت مردن طراحی شدند . پلکان این رستوران باید در امتداد دیواره های شکل دهنده فضا باشد و امتداد فضای طبقه پایین را با حرکت پیچشی به طبقه بالا منتقل کند.

,دیدنی های ایران,معماری مدرن,رستوران ساخته شده از نمک,[categoriy]

حتی تمام میزهای رستوران نمک هم از سنگ نمک طبیعی ساخته شده است. از ذوب قوطی های نوشابه برای درست کردن صندلی ها، کف پله ها و دستگیره ها استفاده شده است. قوطی های نوشابه آلومینیومی از رستوران های اطراف جمع آوری و ریخته گری شدند. تمام اتصالات شیشه ها و دستگیره های درب ورودی نیز به صورت اختصاصی ریخته گری شده است.

,دیدنی های ایران,معماری مدرن,رستوران ساخته شده از نمک,[categoriy] ,دیدنی های ایران,معماری مدرن,رستوران ساخته شده از نمک,[categoriy] ,دیدنی های ایران,معماری مدرن,رستوران ساخته شده از نمک,[categoriy] ,دیدنی های ایران,معماری مدرن,رستوران ساخته شده از نمک,[categoriy]

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار