کارکنان هیوندای به اعتصاب می‌روند

به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایسنا، تحلیلگران می گویند اعتصاب طولانی در هیوندای ممکن است به فروش خودروهای پرطرفداری مانند شاسی بلند توسان لطمه بزند به خصوص که پیش بینی می شود این شرکت در سه ماهه دوم امسال برای دهمین سه ماهه متوالی با کاهش سود روبرو شود.

مذاکره کنندگان اتحادیه کارکنان هیوندای قرار است درباره زمان برگزاری اعتصاب تصمیم گیری کنند. در رای گیری اعضای اتحادیه کارکنان هیوندای، 77 درصد از 48806 عضو اتحادیه به اعتصاب رای دادند.

این اتحادیه در بیانیه ای اعلام کرد حمایت چشمگیر از اعتصاب نتیجه خشم 48 هزار عضو اتحادیه از بی نتیجه ماندن مذاکرات است.

ارزش سهام هیوندای در پی اعلام این خبر سه درصد و شرکت تابعه اش کیا موتورز 1.9 درصد کاهش یافت.

اعتصاب در هیوندای موتور به یک سنت سالانه تبدیل شده اما به اعتماد سهامداران این شرکت ضربه زده است. اعتصابهای سالانه در حالی برگزار می شود که دستمزد کارخانه‌های کره ای در میان بالاترین دستمزدهای صنعت خودروسازی جهان قرار دارد.

هیوندای موتور که به همراه کیا موتورز پنجمین خودروساز بزرگ جهان است، کاهش 0.9 درصدی فروش در نیمه اول سال 2016 به دلیل کندی رشد بازارهای نوظهور را گزارش کرد.

این شرکت در تاریخ 29 ساله اتحادیه کارکنانش بجز چهار سال، همه ساله با اعتصاب روبرو شده و معمولا تولید از دست رفته را بعدا جبران کرده است. امسال هم اتحادیه خواستار افزایش 7.2 درصدی حقوق پایه و عملکردی شده است که به 30 درصد از سود خالص سال 2015 این خودروساز بالغ می شود.

سایر درخواستها شامل حق امتناع از ارتقاء است تا کارکنان همچنان بتوانند عضو اتحادیه باشند.

بر اساس گزارش رویترز، مذاکرات دستمزد در کیا موتورز ادامه دارد و اگر اتحادیه موفق به توافق نشود، ماه آینده اعتصاب خواهد کرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار