X بستن تبلیغات
5. Fixed

افزایش ۲ برابری تخت‌های درمانی ویژه دربیمارستان سلمان فارسی بوشهر

به گزارش خبرنگار مهر، شهریار فرداد صبح جمعه در آیین بهره برداری از فضای جدید زایشگاه بیمارستان سلمان فارسی که با حضور فرماندار بوشهر برگزار شد اظهار داشت: بیمارستان سلمان فارسی با در اختیار داشتن ۱۵ درصد از تخت های بستری استان حدود ۳۰ درصد از خدمات بستری مراکز درمانی را پوشش می‌دهد که این نشان از جایگاه ویژه بیمارستان درسطح استان بوشهر است.

رئیس بیمارستان سلمان فارسی با اشاره به دو استراتژی بهبود کیفی و توسعه کمی در این بیمارستان گفت: ما در دو سال گذشته دو هدف بهبود کیفی و توسعه کمی را در راستای راهبری بیمارستان مد نظر قرار دادیم ولی با توجه به تقاضای بالای خدمت عمدتا بر توسعه کمی متمرکز شدیم و این در حالی است که ما در خصوص شاخص‌های کیفی نیز از پیشتازترین مراکز درمانی در سطح استان هستیم.

فرداد افزود: علی‌رغم اینکه بیمارستان سلمان فارسی از نظر نوع ارائه خدمت در رده بیمارستان‌های عمومی است ولی لزوم ارائه خدمات بیشتر به بیماران موجب شده تا تمامی تخصص‌های مورد نیاز استان را در این بیمارستان پوشش دهیم.

رئیس بیمارستان سلمان فارسی اظهار داشت: درصد اشغال تخت این بیمارستان از رقم ۶۶ درصد در سال۸۴ به رقم ۱۱۸ درصد در سال ۹۴ رسیده است که گویای پتانسیل بالای بیمارستان در ارائه خدمت درمانی  به اقشار نیازمند است.

وی با اشاره به شاخص‌های مهم درمانی در کشور گفت: ما در راستای افزایش زایمان طبیعی، شاخص سزارین را از ۶۰ درصد به ۴۵ درصد کاهش دادیم و در این راستا تلاش گسترده‌ای صورت گرفته تا به شاخص‌های بهداشتی کشور نزدیک شویم.

فرداد تحول تکنولوژی تصویربرداری بیمارستان را از دست‌آوردهای مهم این بیمارستان برشمرد و گفت: در حال حاضر در این بیمارستان از روش‌های تصویربرداری کاملا دیجیتال استفاده می‌شود و با استقرار ام.آر.آی و سی.تی.اسکن جدید در سال جاری خدمات متناسب با شان مراجعین به این مرکز درمانی ارائه خواهد شد.

رئیس بیمارستان سلمان فارسی اضافه کرد: با تصمیمات خوبی که در سفر مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی به استان بوشهر در سال ۹۳ اتخاذ شد تشکیلات این بیمارستان به ۱۸۶ تخت تغییر کرد و امیدواریم با حمایت‌های مسئولان تخت‌های بیمارستان در سال ۹۵ با تمام ظرفیت به ارائه خدمت بپردازد.

وی طرح‌های توسعه‌ای را از گام‌های پیش روی این بیمارستان دانست و گفت: راه‌اندازی بخش جدید جراحی، افزایش تخت‌های آی.سی‌.یو از هشت تخت به ۱۶ تخت، افزایش تخت های سی‌سی‌یو از چهار تخت به هشت تخت، ایجاد زیر ساخت واحد دیالیز با ۱۵تخت و تکمیل تجهیزات تصویربرداری دندانپزشکی از طرح‌های توسعه‌ای پیش روی این بیمارستان در سال آینده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار