فیلم مستند «جاده های کیارستمی» در بوشهر اکران شد 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، بیست و هشتمین حلقه خوانش زیست محیطی استان بوشهر در دبیرخانه تالاب‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر برگزار شد.

در این جلسه که با حضور فعالان و کنشگران انجمن‌های غیردولتی استان بوشهر و همچنین کارشناسان محیط زیست برگزار شد، درباره سینماگر پرآوازه ایرانی عباس کیارستمی گفتگوهایی انجام گرفت و همچنین درباره عکاسی طبیعت نیز مواردی به اختصار گفته شد.

در این حلقه خوانش، پس از اینکه به معرفی آثار و فعالیت های سینمایی کیارستمی پرداخته شد، فیلم مستند «جاده های کیارستمی» اکران شد که حاصل ۲۰ سال عکاسی از طبیعت توسط این کارگردان بزرگ ایرانی بود. 

در این فیلم مستند، کیارستمی به انتخاب عکس‌های طبیعت خود پرداخته و آنچه که در میان همه این عکس ها مشترک یافته، جاده بوده است و از همین رو شرحی و روایتی بر این جاده ها در درون طبیعت ساخته است.

همچنین دو فیلم کوتاه «دو راه حل برای یک مساله» و «همسرایان» نیز که از ساخته های دیگر این کارگردان بزرگ بود، اکران شد. 

به گزارش خبرگزاری مهر، این جلسه از حلقه خوانش زیست محیطی استان بوشهر ادای دینی بود به کارگردان بین المللی سینمای ایران که همواره از ابتدا در فیلم‌هایش به محیط زیست و محیط پیرامونی انسان اهمیت می داد و تشخصی خاص به آن می بخشید.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار