X بستن تبلیغات
5. Fixed

فرانسه بزرگترین ناو جنگی خود را به جنگ داعش می‌فرستد

به گزارش فارس به نقل از دیلی استار فرانسه، در واکنش به حمله تروریستی شب گذشته در شهر نیس که به کشته شدن حداقل 84 نفر منجر شد اعلام کرد که ناو شارل دوگل را برای جنگ با داعش به خاورمیانه اعزام می‌کند. 

پیش از حملات نیس نیز دولت فرانسه اعلام کرده بود که ناو شارل دو گل را به خاورمیانه اعزام می‌کند. احتمالا حمله تروریستی شب گذشته باعث تسریع در اعزام این ناو به خاورمیانه خواهد شد.

فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه بعد از وقوع حمله در نیس در اظهاراتی قول داد که عملیاتهای علیه داعش در سوریه و عراق را افزایش میدهد. 

 رئیس جمهور این کشور این حمله را یک اقدام تروریستی علیه کشورش خوانده و گفت،‌ این حمله ضربه بدی به کشورش وارد کرده و اکنون کل فرانسه با تهدید افراطگرایی روبرو است.

اولاند خاطر نشان کرد: کل فرانسه اکنون با تهدید تروریسم افراطگرا روبرو است و ما باید هر کاری که می‌توانیم برای مقابله با چنین حملاتی انجام دهیم.

فرانسوا اولاند همچنین اعلام کرد امروز (جمعه) خواهان برگزاری نشست شورای دفاعی فرانسه با حضور وزیران دفاع و کشور وهمچنین دیگر وزیران مهم دولت شده است. وی گفت که قرار است به شهر نیس برود تا همبستگی خود را با مردم این شهر اعلام کند.

 منابع رسمی اعلام کردند در حمله یک راننده کامیون به مردم در شهر نیس دست کم 84 نفر کشته شدند. خبرها همچنین حاکی از مجروح شدن دهها نفر است که حال 18 نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

این حمله تروریستی هنگامی اتفاق افتاد که مردم شهر نیس فرانسه در حال برپایی جشن عید ملی این کشور بودند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار