جزیره قشم بزرگترین جزیره در شاخاب پارس -آکا

آکاایران: منطقه آزاد قشم جزیره قشم در استان هرمزگان و بزرگترین جزیره در جنوب کشور می باشد. که از طبیعتی شگفت انگیز و پیچیده برخوردار می باشد. دوستداران طبیعت؛ جاذبه های طبیعی این جزیره را عجایب هفتگانه می خوانند و عقیده دارند در پهنه ای 1400 کیلومتر مربعی، وجود چنین طبیعتی تنها با واژه "بی نظیر" قابل توصیف است. جزیره قشم علاوه بر برخورداری از ویژگی های طبیعی، از موقعیت خاص استراتژیک در صحنه سیاست نیز برخوردار است. یکی دیگر از مهمترین دیدنی های این جزیره زیبا؛ بازارهای بزرگ و دیدنی آن است که در سالها اخیر، خیل عظیمی از مسافران را از نقاط مختلف ایران به سمت خود فرا خوانده است. بازار قدیم، بازار ستاره و بازار درگهان از جمله بازارهای معروف این جزیره به حساب می آید.
,جزیره قشم, استان هرمزگان, منطقه آزاد قشم,[categoriy]

جزیره قشم بزرگترین جزیره در شاخاب پارس -آکاجزیره قشم, استان هرمزگان, منطقه آزاد قشم, جنگلهای حرا, دره چاهکوه, دره ستارگان, قشم, جنوب کشور, بزرگترین جزیره, شاخاب پارس, خلیج فارس,

آکاایران: جزیره قشم بزرگترین جزیره در شاخاب پارس


جنگل های حرا جنگل های دریایی حرا یکی از عجیب ترین عناصر طبیعی خلقت هستند. در این جنگل ها درختانی در ناحیه جذر و مدی زیست می کنند و از آب شور بهره می گیرند. عجیب تر اینکه گه گاه بخش اعظم آنها به زیر آب شور دریا فرو می رود اما همچنان به حیات خود ادامه می دهند. عده ای عقیده دارند این درختان طی سالیان دراز تکامل، از دست آسیب های آدمی، به بستر گلی سواحل و آب شور دریا پناه برده اند. این جنگل ها بیشتر از درختانی تشکیل شده اند که حرا نام دارند.
,جزیره قشم, استان هرمزگان, منطقه آزاد قشم,[categoriy] حرا گونه ای درخت مانگرو است که در سواحل شمالی قشم به کثرت و فراوانی دیده می شود. این درخت در زبان لاتین به نام ابوعلی سینا پزشک و فیلسوف شهیر ایرانی نامگذاری شده است. جنگل های حَرّا در حوالی جزیره قشم، بندرپل، جزیره هرمز و بندرخمیر مجموعه ای از درختان سر سبز حرا به چشم می خورد که با آبراهه هایش با پرندگان زیبا و طبیعت بکر وحشی اش از منابع توریستی و دیدنی استان می باشد . و هر ساله افراد زیادی را برای تماشا به سوی خود جلب می کند . ویکی از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است.
,جزیره قشم, استان هرمزگان, منطقه آزاد قشم,[categoriy]
دره ستاره ها

ضلع شمالی جزیره قشم در نزدیکی روستای برکه خلف، عارضه زمین شناسی عجیب خود را به نمایش گذاشته است. بنا به تحقیق آنوبانینی، اهالی محلی عقیده دارند ستاره ای از آسمان افتاده و اشکال عجیبی را از خاک و سنگ و ماسه پدید آورده است.  برای این محل که در اصطلاح محلی "استاره کفته" نامیده می شود؛ داستان های وهم آلود و خیال انگیز فراوانی ساخته شده است. ماندن در این نقطه از جزیره پس از غروب آفتاب برای عده ای سخت نگران کننده است. چون می پندارند با سکوت شب موجودات فرازمینی در استاره کفته گرد هم می آیند.
دره ستاره ها به شکل تندیس های بلندقامت و ستون کاخ هایی قدیمی است. این اشکال مختلف و گونه گون حاصل فعالیت باد و آب است که با فرسایش بی وقفه، این سازه را همچون مجسمه هایی انسان ساخت، جلوه می دهد.

,جزیره قشم, استان هرمزگان, منطقه آزاد قشم,[categoriy]
دره چاهکوه دره چاهکوه در بخش شهاب از توابع شهرستان قشم و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است. این دره در ۱۰۰ کیلومتری شهر قشم و در کنار روستای چاهوی شرقی قرار دارد. یکی از جاهای مهم گردشکری جزیره قشم است.
,جزیره قشم, استان هرمزگان, منطقه آزاد قشم,[categoriy]

به گزارش آکاایران:

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار