X بستن تبلیغات
5. Fixed

آبشار ویسادار مکانی دیدنی و زیبا که کمتر دیده شده -آکا

آکاایران: کشور ما ایران سرزمین پهناوری است سرشار از زیبایی های طبیعی که برای دیدن بسیاری از آنها به امکانات و هزینه خاصی نیاز ندارید و تنها کافی است دل به سفر بدهید و البته با آنها آشنا باشید.

به گزارش آکاایران: همان طور که میدانید یکی از القاب استان سرسبز و زیبای گیلان به دلیل وجود آبشار های زیبا و متعدد سرزمین هزار آبشار است که بعضی از آبشار هایش به فاصله ی نسبتا کمی از یکدیگر قرار گرفته اند و همه گی زیبایی زاید الوصفی دارند.

,آبشار ویسادار, گیلان, مرتفع,[categoriy]

آبشار ویسادار مکانی دیدنی و زیبا که کمتر دیده شده -آکاآبشار ویسادار, گیلان, مرتفع, پرده سر, رضوانشهر, هشتپر, تالش, رودخانه ی لومیر, پل فلزی عابر پیاده, جنگلهای سرسبز گیلان, خاک پهناور ایران, کره ی زمین, هنر عکاسی, لایه های صخره ای, زلال, هم وطن, رطوبت هوا

آکاایران: آبشار ویسادار مکانی دیدنی و زیبا که کمتر دیده شده

آبشار ویسادار
آبشار ویسادار:

 یکی از آبشار های زیبای استان گیلان که سومین آبشار مرتفع گیلان نیز محسوب میشود، آبشار ویسادار است که واقع در پرده سر در نزدیکی جنگل های پلیمبرا در استان گیلان قرار دارد.

,آبشار ویسادار, گیلان, مرتفع,[categoriy] آبشار ویسادار

از پرده سر که با رضوانشهر حدود 17 کیلومتر و با هشتپر تالش حدود 30 کیلومتر فاصله دارد و نهایتا در 100 کیلومتری آستارا قرار دارد، به سمت صیقل سرا و ابویار حرکت کرده و با عبور از یک جاده که اطرافش را بیشتر جنگلها ی سرسبز گیلان پوشانده اند، تقریبا 13 تا 16کیلومتر بعد به تابلوی آبشار ویسادار می رسید و با کمی دقت متوجه صدای آبشار میشوید که شما را به سمت چپ جاده میکشاند و چشمتان به پل روی رود خانه ی لومیر می افتد، و اگر صدای آواز پرندگان و شر شر آبشار را نشنوید شک می کنید به زنده بودن تصاویر و شاید حتی برای دقایقی فراموش کنید اینجا قطعه ای از خاک پهناور ایران و بر روی کره ی زمین است...

,آبشار ویسادار, گیلان, مرتفع,[categoriy] آبشار ویسادار,آبشار ویسادار, گیلان, مرتفع,[categoriy] آبشار ویسادار

این آبشار با ارتفاع حدود 15 متر در مسیر رود خانه ی لومیر ایجاد شده است. در مورد معنی ویسادار اتفاق نظر وجود ندارد اما اکثرا اعتقاد بر این است که ویسادار یعنی سایه ی درخت بید.

,آبشار ویسادار, گیلان, مرتفع,[categoriy] آبشار ویسادار
,آبشار ویسادار, گیلان, مرتفع,[categoriy] ,آبشار ویسادار, گیلان, مرتفع,[categoriy] آبشار ویسادار

هرچند ساده نیست اما برای رسیدن به سطح بالایی آبشار ویسادار (نقطه ی تقریبی شروع آبشار) باید از پل فلزی عابر پیاده ای که بر روی آبشار ساخته شده عبورکنید؛ البته باید یادآوری کنم منظور من از ساده نبودن صعب العبور بودن نیست بلکه دلیلش سختی دل کندن از منظره ی زیر پایتان است و تسلط عجیب و خیره کننده ای که به اطراف آبشار و زیبایی هایش دارید؛ همچنین این پل یکی از بهترین موقعیت ها برای دوست داران هنرعکاسی می باشد و باعث خلق تصاویر بدیع.

,آبشار ویسادار, گیلان, مرتفع,[categoriy] آبشار ویسادار,آبشار ویسادار, گیلان, مرتفع,[categoriy] آبشار ویسادار,آبشار ویسادار, گیلان, مرتفع,[categoriy] آبشار ویسادار

(بین خودمون بمونه ولی باور کنید منظره ی زیر پام به قدری رویایی و محسور کننده بود که اگر ترس از وسوسه ی عجیب شیرجه به پایین آبشار نبود، ساعت ها رو این پل میشستم و به پایین چشم می دوختم).

,آبشار ویسادار, گیلان, مرتفع,[categoriy] نمای آبشار ویسادار از روی پل

فرقی نمی کند بالای آبشار باشید یا پایین آن، رودخانه پرلآب باشد یا کم آب، گل آلود باشد یا زلال، ویسادار از هر زاویه و در هر فصلی زیبایی خیره کننده ای دارد و شکل لایه های صخره ای اطراف این رودخانه ی با سخاوت در قسمت بالا و پایین، به این آبشار زیبایی بیشتری بخشیده است.

,آبشار ویسادار, گیلان, مرتفع,[categoriy] آبشار ویسادار,آبشار ویسادار, گیلان, مرتفع,[categoriy] آبشار ویسادار

ناگفته نماند بهترین زمان سفر به این منطقه، زمانی است که رطوبت هوا تقریبا کاهش پیدا می کند،حدود ماه های فروردین، اردیبهشت، خرداد، شهریور و مهر.

هم وطن اینجا ایران ماست...

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار