کنکور گروه زبان‌های خارجی چگونه برگزار می‌شود؟

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، کنکور سراسری در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی از ساعت 15 امروز برگزار می‌شود.

سوالات آزمون عمومی داوطلبان گروه زبان‌های خارجی نیز مانند گروه‌های دیگر در یک دفترچه به نام دفترچه شماره یک چاپ شده است، در این دفترچه در مجموع 100 سوال عمومی شامل 25 سوال زبان و ادبیات فارسی، 25 سوال زبان عربی، 25 سوال فرهنگ و معارف اسلامی و 25 سوال زبان انگلیسی درج شده است و داوطلبان هر یک از گروه‌های آزمایشی باید در مدت 75 دقیقه به 100 سوال مندرج در دفترچه آزمون عمومی پاسخ دهند.

داوطلبانی که به معارف غیر اسلامی پاسخ می‌دهند یا زبان خارجه امتحانی آنان غیر انگلیسی است باید به ترتیب به سوالات اقلیت‌های مذهبی مربوط (مسیحی، کلیمی یا زرتشتی) و زبان خارجی غیر انگلیسی (فرانسه، آلمانی، ایتالیایی یا روسی) که به ضمیمه دفترچه آزمون عمومی آنان متصل است پاسخ دهند.

دفترچه آزمون اختصاصی گروه آزمایشی زبان‌های خارجی برای داوطلبان این گروه شامل یک دفترچه به نام دفترچه شماره دو است که در این دفترچه در مجموع 70 سوال اختصاصی زبان انگلیسی (برای داوطلبانی که زبان خارجی انتخابی آنان انگلیسی است)، 70 سوال اختصاصی زبان آلمانی و 70 سوال زبان فرانسه (برای داوطلبانی که زبان خارجی انتخابی آنان آلمانی یا فرانسه است) درج شده که داوطلبان باید در مدت 105 دقیقه بر حسب مورد به سوالات اختصاصی پاسخ دهند.

بنابراین داوطلبانی که زبان اختصاصی انتخابی آن‌ها زبان‌های ایتالیایی و روسی است نیازی به پاسخگویی سوالات اختصاصی ندارند و فقط سوالات آزمون عمومی را پاسخ داده و جلسه آزمون را ترک می‌کنند.

انتهای پیام/

http://fna.ir/J4QH6Q

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار