فرزند جدید یک پدر صد ساله

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت پس از بازدید از پروژه ساختمان جدید بیمارستان فارابی، برای افتتاح ساختمان جدید بیمارستان امیر اعلم همراه با دکتر جعفریان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران به این بیمارستان رفت.

هاشمی پس از شرکت در آیین یکصدمین سال فعالیت بیمارستان امیراعلم و پرده برداری از نشان این بیمارستان به بازدید از بخش‌های مختلف ساختمان جدید پرداخت.

جعفری رییس بیمارستان امیر اعلم درباره ساختمان جدید بیمارستان امیراعلم گفت: ساختمان جدید این بیمارستان که با ظرفیت 107 تخت امروز به شکل رسمی گشایش پیدا کرد که دارای سه طبقه بستری 23 تخته و دو طبقه وی آی پی 12 تخته است.

وی در این مورد افزود: همچنین برای ساختمان جدید این بیمارستان 14 تخت آی سی یو  و هفت اتاق عمل در دو طبقه مجزا با تمام امکانات لازم برای جراحی‌های سر و گردن در نظر گرفته شده است و با بهره برداری از این ساختمان در مجموع 107 تخت بستری و ویژه به ظرفیت 210 تختخوابی بیمارستان افزوده شد. البته ساختمان جدید بیمارستان امیراعلم هنوز توانایی ارائه خدمت با حداکثر ظرفیت به بیماران را ندارد و به گفته دکتر جعفری، یکی از موانع حال حاضر در این راه، کمبود نیروی انسانی بخصوص در حوزه پرستاری است.

رئیس بیمارستان امیراعلم تهران عنوان کرد: از دیگر کمبودهای ساختمان جدید بیمارستان امیر اعلم، پل ارتباطی میان ساختمان جدید و قدیمی بیمارستان است که هنوز احداث نشده است و این موضوع انتقال بیماران را دچار مشکل خواهد کرد.

جعفری همچنین از پروژه توسعه اورژانس این بیمارستان با موافقت وزیر و مساعدت رییس دانشگاه علوم پزشکی به عنوان پروژه‌های بعدی بیمارستان امیراعلم یاد کرد.

به گزارش وزارت به بهداشت، هاشمی در حاشیه آیین افتتاح ساختمان جدید بیمارستان امیراعلم، از ساختمان قدیمی و بخش‌های در حال بهسازی این بیمارستان بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات و نیازهای آن قرار گرفت.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار