تماشای آبشار مارگون را از دست ندهید -آکا

آکاایران: بزرگترین و زیباترین آبشار ایران در شهرستان سپیدان

تماشای آبشار مارگون را از دست ندهید

,دیدنی های ایران,شهرستان سپیدان,آبشار,[categoriy]

تماشای آبشار مارگون را از دست ندهید -آکادیدنی های ایران,شهرستان سپیدان,آبشار,زیباترین آبشار ایران,آبشار مارگون

آکاایران: تماشای آبشار مارگون را از دست ندهید

به گزارش آکاایران: بزرگترین و زیباترین آبشار ایران در شهرستان سپیدان

اختصاصیآکا ایران:

آبشار مارگون از جمله باشکوه ترین و بزرگترین آبشارهای ایران است که در روستای مارگون و در دره های غرب شهرستان سپیدان قرار گرفته است . این آبشار بسیار زیبا با حجم زیاد آب دارای ارتفاع 70 متر و عرض 100 متر می باشد .

آبشار مارگون تا اردکان فارس در حدود 48 کیلومتر فاصله دارد . اگر می خواهید از آبشار مارگون دیدن کنید می توانید به شهر یاسوج بروید و مسیر 65 کیلومتری را طی کنید . در وسط راه بعد از کیلومتر 29 جاده یاسوج به اقلید و سپس جاده آبشار مارگون بروید تا به این آبشار فوق العاده زیبا برسید . می توانید با ماشین تا 800 متری آبشار جلو بروید و باقی راه را از مسیر سنگ فرش شده و پله های سیمانی طی کنید.

,دیدنی های ایران,شهرستان سپیدان,آبشار,[categoriy]

البته در محوطه ورودی پارکینگی برای قرار دادن خودروی تان وجود دارد و از این بابت نگرانی نخواهید داشت و می توانید در این محوطه چادر بزنید . البته این آبشار به خاطر بن بست بودن و قرار گرفتن در دره پرشیب برای نشستن و پارک خودرو فضای محدودی دارد و به دلیل ازدحام گردشگران خصوصا در فصل تابستان، مشکلات ترافیکی بسیاری برای ساکنین روستای مارگون و گردشگران پدید آورده است. مسیر رسیدن به آبشار و روستاهای اطراف در فصل سرما برف گیر است و تمام راه های ارتباطی قطع می شود و فاصله روستا تا پارکینگ خاکی ، با عرض کم و در کنار دره ای خطرناک و بدون حفاظ است.

,دیدنی های ایران,شهرستان سپیدان,آبشار,[categoriy]

آبشار مارگون در واقع سرچشمه رودخانه است و هیچ رودخانه ای در بالای کوه نیست بلکه از بدنه دیواره صخره ای کوه ، چندین هزار چشمه وجود دارد که آب از آنها به بیرون می ریزد. از این نظر آبشار مارگون بزرگترین و مرتفع ترین آبشار چشمه ای در جهان است. در مسیر رودخانه درختان، باغ های سیب و ... وجود دارد و رودخانه حاصل از این چشمه ها بسیار پر آب است و تا سپیدان ادامه دارد. آب آبشار در فصل تابستان بسیار خنک و زیر 10 درجه است و این نظر برای گردشگران بسیار لذت بخش است. روستای مارگون و لوداب در میان یاسوج و سی سخت قرار دارد و با روستای مارگون سپیدان تفاوت دارد.

,دیدنی های ایران,شهرستان سپیدان,آبشار,[categoriy]

این آبشار از نظر تقسیمات کشوری در شهرستان سپیدان قرار دارد و با مرز یاسوج و سپیدان 10 کیلومتر فاصله دارد . اگر می خواهید به این  منطقه سفر کنید باید از باز بودن راههای ارتباطی مطمئن باشید و مراقبت های اساسی را در نظر بگیرید. 

,دیدنی های ایران,شهرستان سپیدان,آبشار,[categoriy] ,دیدنی های ایران,شهرستان سپیدان,آبشار,[categoriy] ,دیدنی های ایران,شهرستان سپیدان,آبشار,[categoriy]

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار