گردوخاک "سیستان" را تعطیل ک

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به شدت طوفان و گرد و خاک ادارات و نهادهای پنج شهرستان منطقه سیستان تعطیل اعلام شد.

به گزارش تسنیم، غلامرضا اربابی افزود: ادارات و دستگاه‌های امدادی از جمله هلال احمر و راه و شهرسازی در این منطقه در آماده باش کامل به سر می‌برند.وی از خدمات‌رسانی مراکز بهداشتی و درمانی منطقه سیستان به مردم خبر داد و گفت: این مجموعه نیز در کنار سایر دستگاه‌های امدادی فعال است.وی با اشاره به‌ اینکه طوفان روز گذشته نیز ادارات پنج شهرستان شمال سیستان و بلوچستان را تعطیل کرد، تصریح کرد: به گفته کارشناس پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان، شب گذشته حداکثر غلظت گرد و غبار 9263 میکروگرم بر مترمکعب رسید که 60 برابر حد مجاز و بیش از 21 برابر حد بحرانی را نشان می‎دهد.اربابی افزود: بیشترین سرعت طوفان طی 24 ساعت گذشته 90 کیلومتر بر ساعت بوده و امروز نیز افزایش می‌یابد.

در همین رابطه، مدیرکل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان گفت: وزش طوفان در سیستان و بلوچستان پروازها را لغو کرد. حسن اعرابی‌مقدم گفت: غلظت ریزگردها سبب لغو پروازهای تهران- زابل- ایرانشهر و برعکس، و پرواز فوق العاده ایران‌ایر در مسیر تهران- زاهدان - مشهد شده است و همچنین پرواز هواپیمایی آسمان در مسیر تهران- زاهدان- مشهد با تاخیر سه ساعته انجام می‌شود.

شایان ذکر است، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان هم در خصوص افزایش دما تا 50 درجه به همراه گرد وغبار از عصر امروز تا پایان هفته هشدار داد.

به گزارش خبرآنلاین، هاشم بالدی گفت: براساس اطلاعیه ای که به دست ما رسیده و با توجه به هشدار هواشناسی خوزستان وزش باد شدید در کشور عراق و غرب استان موجب برخاستن گرد و غبار می شود که شاهد تداوم پدیده گرد و غبار و خاک و کاهش دید تا پایان هفته جاری در اکثر مناطق استان خواهیم بود.

وی افزود: در ادامه این اطلاعیه از اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان خواسته شده است تصمیم های لازم را بگیرند، همچنین به شهروندان به ویژه صیادان، لنج داران، صاحبان قایق های موتوری، کشاورزان، بیماران تنفسی، کودکان، سالمندان، مسافران، دامداران، عشایر، ساکنان مناطق در معرض خطر و مناطق با احتمال وقوع تند باد توصیه شده که نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: خارج نشدن غیرضروری از منزل و محل کار و تقلیل فعالیت بدنی در روزهای گرد و غبار، استفاده از ماسک مناسب در زمان قرار گرفتن در فضاهای باز از جمله اقدام هایی است که شهروندان باید در روزهای گرد و غبار مدنظر داشته باشند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار