طرز تهیه ژله هندوانه برای شب یلدا -آکا

آکاایران: ژله هندوانه مواد مورد نیاز :

1- ژله سبز ( لیمو یا کیوی ) 2 بسته
به گزارش آکاایران: 2- ژله قرمز ( انار یا البالو ) 2 بسته
3- بستنی وانیلی حدود 1 لیتر یا 4 لیوان
4- شکلات ( کاکائو ) چیپسی

,ژله هندوانه, طرز تهیه ژله هندوانه ای, ژله هندوانه ای,[categoriy]

طرز تهیه ژله هندوانه برای شب یلدا -آکاژله هندوانه, طرز تهیه ژله هندوانه ای, ژله هندوانه ای, طرز تهیه ژله, انواع ژله, هندوانه شب یلدا, شب یلدا, ژله های رنگی,

آکاایران: طرز تهیه ژله هندوانه برای شب یلدا

ابتدا یک بسته ژله سبز ( لیمو یا کیوی ) رو در یک لیوان اب داغ حل می کنیم . دقت کنید تمام ذرات ژله باید در اب داغ حل شده باشه تا یه مایع شفاف بدست بیاد . اگر دیدین ذرات ژله در اب کاملا حل نشده ظرف رو روی بخار غیر مستقیم قرار بدین ( بن ماری ) و هم بزنید .
بگذارید این مایع قدری سرد بشه جوریکه اگه انگشت رو در مایع فرو بردین دست تون نسوزه . سپس یک لیوان بستنی وانیلی رو که تا حدی نرم شده به این مایع اضافه کنید و خوب هم بزنید تا یکدست بشه .
این مواد رو که کاملا هم زدین و یکدست شده در قالب مستطیل شکل بریزید و به مدت یک ساعت دریخچال بگذارید تا خودش رو بگیره و بعد از یک ساعت از یخچال خارج کنید.
دو بسته ژله قرمز رنگ رو هم به همون روش اماده کنید با دو لیوان بستنی وانیلی مخلوط کنید و سپس مقداری شکلات چیپسی به اون اضافه کنید و هم بزنید . این مخلوط رو به اهستگی روی لایه ژله سبز که از یخچال دراوردین بریزید . و دوباره قالب رو به مدت یک ساعت در یخچال بذارید . بعد از یک ساعت محددا از یخچال خارج کیند .

یک بسته پودر ژله سبز رو به همون روش آماده کنید و روی لایه قرمز رنگ بریزید و مجددا یک ساعت در یخچال قرار بدین . بعد از بستن لایه های ژله اون ها رو مطابق شکل برش بدین و میل کنید.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار