Xبستن تبلیغات

جاده شهداد - نهبندان هنوز بسته است! -آکا

آکاایران: جاده شهداد - نهبندان ,جاده شهداد, شهداد, کویر شهداد,[categoriy]

جاده شهداد - نهبندان هنوز بسته است! -آکاجاده شهداد, شهداد, کویر شهداد, نهبندان, جاده شهداد به نهبندان, جاده, جاده کویری, جاده شهداد - نهبندان, جاده شهداد نهبندان

آکاایران: جاده شهداد

جاده کویری شهداد - نهبندان که از اعماق یکی از بزرگترین کویرهای دنیا می گذرد و در لیست جاده های دیدنی و منحصر به فرد کشور جای دارد و در کنار نام جاده چالوس، هراز و گردنه حیران نام این جاده که عمری طولانی نیز ندارد، دیده می شود، چند ماهی است که مسدود است. شهرت جاده شهداد در استان کرمان به گذر این جاده از میانه یکی از مخوف ترین کویرهای جهان است که زیبایی های منحصر به فردی دارد. این جاده از شش ماه قبل به دلیل جاری شدن سیل مسدود شده است اما با گذشت ماهها از انسداد این جاده اقدامی برای بازگشایی آن صورت نگرفته است.

به گزارش آکاایران: این جاده طی دهه اخیر ساخته شد و شهر تاریخی و گردشگری شهداد را به نهبندان متصل می کند از این جاده به عنوان زیباترین جاده کویری ایران و یکی از طولانی ترین جاده های کویری جهان نام برده می شود جدای از جاذبه های منحصر به فرد این جاده، احداث این محور موجب کوتاه شدن راه دسترسی مردم جنوب کشور به مشهد، بیرجند و زاهدان شده است و به همین ترتیب نیز دسترسی استانهای شمالی نیز بسیار سهل شده است. این جاده زیبا نقش قابل توجهی در احیای زندگی در شهرهایی دارد که به واقع آخرین نقطه زندگی در حاشیه کویر محسوب می شوند.

این جاده در سیلاب دومین ماه از سال جاری دچار خسارت بسیار شدید شد و عملا مسدود شد اما تاکنون هیچ اقدامی برای بهسازی این جاده صورت نگرفته است. این مشکل در بخشی به وجود آمده است که جاده از مجاورت رودخانه شور می گذرد و خاک این منطقه مملو از نمک است و مشکل اینجاست که برای احداث زیر ساخت جاده از خاک این منطقه استفاده شده است در صورتیکه باید از خاک بدون نمک استفاده می شده است.

توصیه های سفر - نون و آب

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار