در خانه داری از پودر قهوه استفاده کنید -آکا

آکاایران: قهوه چربی قابلمه را به سرعت از بین می برد

در خانه داری از پودر قهوه استفاده کنید

,اسرار خانه داری,استفاده از پودر قهوه,قهوه,[categoriy]

در خانه داری از پودر قهوه استفاده کنید -آکااسرار خانه داری,استفاده از پودر قهوه,قهوه

آکاایران: در خانه داری از پودر قهوه استفاده کنید

به گزارش آکاایران: قهوه چربی قابلمه را به سرعت از بین می برد

اختصاصیآکا ایران:  

حتما شما هم از خواص انرژی زا قهوه استفاده کرده اید ، وقتی صبح را با قهوه آغاز می کنیم و یا خستگی کار را با نوشیدن قهوه رفع می کنیم . حالا باید به شما بگوییم که از تفاله های قهوه می توانید برای کاربردهای خانه داری هم استفاده کنید . زمانی که تفاله های قهوه را درون سطل زباله می ریزید ، گاز متان آزاد می شود که این گاز گلخانه ای از دی اکسید کربن 20 مرتبه قوی تر است .

در ادامه به خواص تفاله قهوه در خانه داری اشاره می کنیم. البته باید تفاله قهوه کاملا سرد شود. برای این که تفاله قهوه کپک نزند و خوب خشک شود، آن را به صورت لایه های نازک روی سینی پهن کنید و در معرض نور آفتاب قرار دهید.

می توانید پودر قهوه را در یخچال نگهداری کنید و برای از بین بردن بوهای نامطبوع به جای جوش شیرین مورد استفاده قرار دهید. بعد از خرد کردن سیر و پیاز، بوی بد دست تان را با قهوه از بین ببرید. کافی است کمی قهوه به دست خود بمالید. کمی قهوه در اطراف باغچه تان بپاشید تا گربه ها از باغ شما دور شوند. پودر قهوه به خوبی چربی قابلمه و ماهیتابه ها را از بین می برد. روی پوست سرتان قهوه بریزید و ماساژ دهید تا از شوره زدن سر جلوگیری کنید. البته در صورت داشتن موهای تیره از این روش استفاده کنید زیرا قهوه موهای بلوند و قرمز را روشن تر می کند. قهوه را درون آب خیس کنید و برای داشتن پارچه ای به رنگ قهوه ای طبیعی مورد استفاده قرار دهید. کمی پودر قهوه در ورودی خانه تان بریزید تا  از ورود مورچه و حلزون ها جلوگیری کنید. کیسه ای از قهوه خشک درون کفش بگذارید تا بوی بد آن از بین برود. برای این که کارهای هنری تان که با ورق درست می شود  قدیمی به نظر برسد، قبل از انجام کار قهوه را با آب خیس کنید. ورق ها را خیلی سریع درون محلول فرو کنید، در آورید و اجازه دهید خشک شود. می توانید از قهوه برای پاک سازی پوست تان استفاده کنید. می توانید از پودر قهوه برای ورمی کمپوست و تغذیه کرم ها استفاده کنید. از قهوه به عنوان اسکراب ضد سلولیت استفاده کنید. قهوه را با آوکادو له شده مخلوط کرده و به عنوان ماسک صورت مورد استفاده قرار دهید. برای حاصلخیز شدن گیاهانی چون گوجه فرنگی و هویج از پودر قهوه استفاده کنید.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار