X بستن تبلیغات
5. Fixed

گورستان مرموز، عجیب و غریب 2300 ساله جن ها -آکا

آکاایران: دانستنی های جالب از گورستان جن ها

گورستانی خاموش و مرموز در جنوب شرقی ترین نقطه ایران، استان سیستان و بلوچستان، شهر چابهار، روستای تیس وجود دارد. روستایی باستانی با قدمتی حداقل ۲۳۰۰ ساله که در آن اعتقادات و باورهای مردم بلوچ با راز آمیزی و سکوت ژرفناک طبیعت آن و آثار باستانی بر جای مانده پیوند خورده است و گورستان جن ها که بلوچ ها به آن "جن سنط" می گویند یکی از این رازهاست. قبرها در کنار هم بر روی سطحی صخره ای حفر شده اند.

,گورستان, گورستان جن ها, جن ها,[categoriy]

گورستان مرموز، عجیب و غریب 2300 ساله جن ها -آکاگورستان, گورستان جن ها, جن ها, شهر چابهار, سیستان و بلوچستان, روستای تیس, جن, گور, ایران, گورستان مرموز

آکاایران: گورستان مرموز، عجیب و غریب 2300 ساله جن ها

به گزارش آکاایران: به گزارش باشگاه خبرنگاران، حفر این گورها بر سطح سنگی حیرت و پرسش بازدیدکنندگان را بر می انگیزد . چه کسانی این گورهارا حفر کرده اند؟ چرا سطح سنگی را برای حفر انتخاب کرده اند؟ این گورها با چه وسیله ای حفر شده است؟ چرا گور ها خالی است؟ چه کسانی این گور ها را خالی کردند؟ چه کسانی برای خالی کردن این گور ها، شایع قبرستان جنّ ها را در بین مردم پراکندند که کسی آنجا نرود و آنها به توانند با خیال راحت در این گورستان تاریخی کاوش کرده و هر چه هست و نیست به یغما ببرند؟

,گورستان, گورستان جن ها, جن ها,[categoriy]

در پاسخ به این پرسش ها مانند این گورستان جز سکوت و خاموشی چیزی نمی شنویم. شاید به دلیل حفظ مردگان و در گذشتگان از گزند جانوران و خورندگان زیر زمینی اجساد، رنج کندن سنگ را بر خود هموار می کردند و گورها را اینچنین می ساختند. شاید برای احترام به مردگان بوده و شاید هم باور مردم محلی درست باشد که " این گورها متعلق به جن هاست. آنها مردگان خود را در حصار این سنگ ها دفن کرده اند، شب که می رسد، جنها بر سر گور از دست رفتگان خود حاضر می شوند و به مویه و مرثیه سرایی مشغول می گردند. هر کس که شبانگاه گذرش بر این گورستان بیفتد، مورد نفرین جن ها قرار می گیرد و با عذابی سخت بعد از چند روز می میرد."

,گورستان, گورستان جن ها, جن ها,[categoriy]

بشر امروزی با وسایل ابتدایی به دشواری توانایی حفر این گورها را بر روی سطح سخت سنگی دارد. شاید به همین دلیل است که مردم محلی حفر این گورها را به نیرویی مافوق بشر نسبت می دهند.این گورستان بر تپه ای کم ارتفاع مشرف بر روستای تیس و در پای کوه پیل بند قرار گرفته است. در کنار این گورستان که به قبرستان شماره یک تیس مشهور است، قبرستان امروزی مردم روستا قرار دارد. اما گورهای این گورستان بر سطح خاکی نرم حفر می شوند. مردم روستا اگرچه درگذشتگان خود را در این گورستان به خاک می سپارند اما مراقبند که شب گذرشان به گورستان جن ها نیفتد!

,گورستان, گورستان جن ها, جن ها,[categoriy],گورستان, گورستان جن ها, جن ها,[categoriy]

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار