X بستن تبلیغات
5. Fixed

آبشار نوژیان ، جاذبه دیدنی استان لرستان -آکا

آکاایران: قله تاف با آبشار دیدنی نوژیان

آبشار نوژیان ، جاذبه دیدنی استان لرستان

,آبشار نوژیان,استان لرستان,دیدنی های ایران,[categoriy]

آبشار نوژیان ، جاذبه دیدنی استان لرستان -آکاآبشار نوژیان,استان لرستان,دیدنی های ایران,قله تاف

آکاایران: آبشار نوژیان ، جاذبه دیدنی استان لرستان

به گزارش آکاایران: قله تاف با آبشار دیدنی نوژیان

اختصاصیآکا ایران: 

آبشار نوژیان در 2.5 کیلومتری روستای نوژیان از توابع بخش مرکزی خرم آباد در استان لرستان قرار دارد. روستای نوژیان علاوه بر آبشار نوژیان زیبایی های دیگری هم دارد که چشم هر بیننده ای را می رباید.

,آبشار نوژیان,استان لرستان,دیدنی های ایران,[categoriy]

وقتی از استخرهای پر آب پرورش ماهی قزل آلا گذر می کنید و ساعاتی را در دامنه کوه هشتاد پهلو یا جنگل زیبا و سرسبز کوه تاف می گذرانید به شیب ملایم پایین کوه می رسید که روستای نوژیان در استان لرستان است. در این روستا خانه های قدیمی با سقف های گلی و درهای چوبی و باغچه های سرسبز و پر گل بسیار زیبا و دل انگیز است.

,آبشار نوژیان,استان لرستان,دیدنی های ایران,[categoriy]

از حدود 100 سال پیش سکونت در روستای نوژیان رواج گرفت و پیش از این عشایر برای اتراق خود از این منطقه استفاده می کردند. این روستا در 40 کیلومتری شهرستان خرم آباد قرار دارد و بین کوه تاف و کوه 80 پهلو واقع شده است. وقتی به شهر خرم آباد بیایید می توانید از راه آسفالته به روستای نوژیان برسید. آبشار زیبای نوژیان در این روستا قرار دارد که ارتفاع آن به 100 متر می رسد و آب را از کوهی به همین نام می گیرد و در حوضچه عمیق و بزرگی می ریزد.

,آبشار نوژیان,استان لرستان,دیدنی های ایران,[categoriy]

در این روستا تفرج گاه جنگلی و سرسبزی برای گردشگران وجوددارد که  آنها را از دیدن آبشار نوژیان و کوه های سرسبز و زیبا شاد می کند. پیشنهاد می کنیم حتما سری به این روستا بزنید و از جاذبه و دیدنی های آن غافل نباشید.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار