توصیه خانم خانه دار بر استفاده از نمک -آکا

آکاایران: موارد استفاده نمک در خانه داری

توصیه خانم خانه دار بر استفاده از نمک

,تمیز کردن منزل,تمیز کردن وسائل منزل,استفاده نمک,[categoriy]

توصیه خانم خانه دار بر استفاده از نمک -آکاتمیز کردن منزل,تمیز کردن وسائل منزل,استفاده نمک,اسرار خانه داری

آکاایران: توصیه خانم خانه دار بر استفاده از نمک

به گزارش آکاایران: موارد استفاده نمک در خانه داری

اختصاصیآکا ایران: 

نمک مایحتاجی است که در هر آشپزخانه ای وجود دارد و می توان از آن برای تمیز کردن لوازم منزل استفاده کرد . می توان از نمک برای تمیز کردن وسایل آشپزخانه ، نظافت لوازم و خانه داری بهره برد .

تمیز کردن لکه های کپک

نمک و آب لیمو را مخلوط کنید و روی قسمت های کپک زده بمالید و زیر نور خورشید قرار دهید تا خشک شود . سپس خشک شده کپک را بشویید و خشک کنید .

ترمیم وسایل چوبی

برای ترمیم چوب هایی که آسیب دیده است روغن و نمک را مخلوط کنید و روی قسمت مورد نظر بمالید . سپس آن قسمت را با پارچه تمیز پاک کنید .

تمیز کردن فر اجاق گاز

نمک ، سرکه و جوش شیرین را مخلوط کنید و با اسکاچ  آغشته به مخلوط فر را تمیز کنید . سپس با پارچه خیس آن قسمت را پاک کنید .

اگر  روی اجاق گاز مواد لازم آشپزی ریخته است مقداری نمک روی آن بپاشید و پس از آن با پارچه تمیز محل مورد نظر را تمیز کنید .

تمیز کردن لوازم برنجی و مسی منزل

برای برق انداختن این وسایل نمک ، آرد و سرکه را مخلوط کنید و با پارچه روی سطح ظرف بمالید و بعد از یک ساعت آن را پاک کنید .

می توانید از نمک و لیموی تازه نیز برای پاک کردن و برق انداختن این سطوح استفاده کنید .

تمیز کردن لوازم چدنی

برای تمیز کردن ظروف چدنی با روغن سطح ظرف را چرب کنید و روی حرارت قرار دهید و بعد از این که ظرف خوب گرم شد 2-4 قاشق نمک روی ان بپاشید و ظرف را بسایید .

ظرف را با آب داغ بشویید و خشک کنید . می توانید در هر بار استفاده ظرف را با لایه ای از نمک و روغن بپوشایند تا ظرف چدنی تان زنگ نزند و همیشه تمیز بماند .

تمیز کردن فرش

اگر روی فرش لکه ای است مقداری نمک ، سرکه و بوراکس مخلوط کنید و روی لکه بریزید . بعد از این که مخلوط خشک شد با جاروبرقی جمع کنید . خواهید دید که مخلوط لکه را جذب کرده است .

یکی دیگر از استفاده های نمک در خانه داری، تمیز کردن گل های مصنوعی است برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله "توصیه هایی برای تمیز کردن گل های مصنوعی" مراجعه کنید.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار