تمیز کردن پارچه های ملیله دوزی -آکا

آکاایران: آموزش شستن رودوزی های سنتی

تمیز کردن پارچه های ملیله دوزی

,پارچه های ملیله دوزی,شست و شوی ملیله دوزی,اسرار خانه داری,[categoriy]

تمیز کردن پارچه های ملیله دوزی -آکاپارچه های ملیله دوزی,شست و شوی ملیله دوزی,اسرار خانه داری

آکاایران: تمیز کردن پارچه های ملیله دوزی

به گزارش آکاایران: آموزش شستن رودوزی های سنتی

اختصاصیآکا ایران: 

پارچه های سنتی چون ملیله دوزی ، سرمه دوزی ، منجوق دوزی ، سوزن دوزی ، ترمه ، پارچه های گل دوزی زینت بخش خانه های ما هستند . وقتی این پارچه ها کثیف می شوند و گرد و غبار می گیرند که لازم است اصول شست و شوی این نوع پارچه ها را یاد بگیرید .

برای تمیز کردن این صنایع دستی زیبا پارچه موردنظر را آویزان کنید و با چوب به پشت آن ضربه بزنید تا گرد و غبار آن از بین برود . بعد از آن پارچه را تا کنید و در آب ولرم فرو کنید . این کار را تا زمانی ادامه دهید که آب صاف از آن بیرون بیاید .

آب پارچه را با یک حوله بگیرید و بعد از آن در معرض هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود .

نکاتی درباره شست وشوی صنایع دستی :

پارچه های مخمل و سوزن دوزی را به همین شیوه شست و شو دهید . پارچه های ملیله دوزی شده را نمی توانید بشویید . اگر می خواهید پارچه های دست دوز را بشویید از محکمی نخ ها مطمئن شوید . برای این منظور پارچه سفید رنگی را خیس کنید و روی پشت پارچه بکشید و اقدام به شستن آن کنید . در غیر این صورت از شستن پارچه صرف نظر کنید. پارچه های گران قیمت ترمه و مخمل را نشویید. نباید دست دوزی ها را چنگ بزنید و به هیچ وجه از کلر ، مواد سفید کننده و آب ژاول استفاده نکنید. 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار