Xبستن تبلیغات

سفر به شهرهای خنک در آخرین روزهای تابستان -آکا

آکاایران: کوهرنگ با آب و هوای خنک و دشت لاله های واژگون

سفر به شهرهای خنک در آخرین روزهای تابستان

,کوهرنگ,اردبیل,گیسوم,[categoriy]

سفر به شهرهای خنک در آخرین روزهای تابستان -آکاکوهرنگ,اردبیل,گیسوم,دیدنی های ایران,دانستنی های سفر

آکاایران: سفر به شهرهای خنک در آخرین روزهای تابستان

به گزارش آکاایران: کوهرنگ با آب و هوای خنک و دشت لاله های واژگون

اختصاصیآکا ایران:  

آیا شما هم از راه جاده های شمال ایران خسته شده اید و دیگر آب و هوای شرجی مازندران و گیلان کلافه تان کرده است ؟ آیا دوست دارید به جای خنک تری بروید و از آب و هوای شرجی وگرم دور باشید ؟ با ما همراه باشید در ادامه زیباترین شهرها را برای سفر معرفی می کنیم تا از آب و هوای آن لذت ببرید ...

به اردبیل سر بزنید

در روزهای آخر تابستان قید سفر به استان گیلان و مازندران را بزنید و به استان اردبیل بروید . استان اردبیل گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و کافی است یک بار هوای خنک تابستانی در سرعین را تجربه کنید تا هر سال در فصل تابستان به این شهر توریستی بروید . می توانید از مسیر رشت، انزلی، آستارا، گردنه حیران و سرعین به اردبیل بروید و سفر زمینی پرهیجانی را تجربه کنید. حتما خرید از بازار آستارا و اقامت در سوئیت های گردنه حیران برای شما جالب و هیجان انگیز خواهد بود.

,کوهرنگ,اردبیل,گیسوم,[categoriy]

کوهرنگ ، بهترین مقصد در روزهای آخر تابستان

عده ای فکر می کنند در فصل تابستان فقط باید جاده های شمالی را بگیرید تا به هوای خنک برسید در حالیکه در گرمای تابستان ، کوهرنگ هوای بسیار خنک و مطبوعی دارد. برای سفر به کوهرنگ با طی کردن مسیر 9 ساعته از تهران به شهرکرد می رسید و پس از آن به سوی چلکرد، در مرکز کوهرنگ حدود 90 کیلومتر است . بعد از طی این مسیر به روستای دیمه بنوستکی می رسید . در این نقطه باید مسیر 15 کیلومتری را برای تماشای لاله های واژگون طی کنید . در این مسیر چشمه ها و دشت های زیبایی را نظاره خواهید کرد . دامنه های گلستان کوه خوانسار زیباترین و منحصربه فردترین دشت های پوشیده از لاله های واژگون است .

,کوهرنگ,اردبیل,گیسوم,[categoriy]

این دشت ها را در شهر فریدون شهر و میاندشت می توانید تماشا کنید . البته در سمیرم هم دشت های لاله های واژگون می باشد که برای رفتن به این منطقه باید از جاده شهرکرد بگذرید که در امتداد زاینده رود است و بعد از طی کردن مسیر 80 کیلومتری در سمت شمال غرب به دو راهی قاسم آباد می رسید . سپس در جاده چادگان قرار می گیرید و 30 کیلومتر مانده به چادگان ، از کنار دریاچه سد سفید روزد 10 کیلومتر به سمت زوره ادامه می دهید . 50 کیلومتر بعد به چشمه دیمه و روستای بنوستکی خواهید رسید که این جا محل شروع پیاده روی است .

گیسوم ، سرسبزترین منطقه در شمال کشور

توصیه می کنیم در این فصل قید سفر به جنوب ایران و مناطق کویری را بزنید و اصلا شهرهای ساحلی شمال کشور را برای اقامت انتخاب نکنید. البته شاید در شهرهای ساحلی شمال ایران چند ساعتی هوا خنک و ابری باشد اما نباید ریسک کنید. اگر به این شهرها سفر کنید باید جلوی کولر گازی بنشینید تا بلکه هنگام غروب هوا خنک تر شود و بتوانید برای گردش از ویلا خارج شوید و شنا در دریا و گردش در هوای شرجی حس خوبی نخواهد بود. پس توصیه می کنیم به سمت شهرهای مجاور دریا نروید. به سراغ شهرهایی بروید که از دریا فاصله دارند و در ارتفاع قرار دارند. برای سفری خنک و لذت بخش شهرهای شمالی چون داماش، دیلمان، گیسوم در استان گیلان و سوادکوه، جواهرده و آلاشت در استان مازندران را پیشنهاد می کنیم.

,کوهرنگ,اردبیل,گیسوم,[categoriy]

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار