نکات فوق العاده در نگهداری زیورآلات طلا و نقره -آکا

آکاایران: نکاتی برای نگهداری زیورآلات طلا و نقره

نکات فوق العاده در نگهداری زیورآلات طلا و نقره

,نگهداری زیورآلات,نگهداری طلا و نقره,نگهداری جواهرات,[categoriy]

نکات فوق العاده در نگهداری زیورآلات طلا و نقره -آکانگهداری زیورآلات,نگهداری طلا و نقره,نگهداری جواهرات,تمیز کردن نقره,تمیزکردن طلا,طلا و جواهر,جواهرات,زیورآلات

آکاایران: نکات فوق العاده در نگهداری زیورآلات طلا و نقره

به گزارش آکاایران: نکاتی برای نگهداری زیورآلات طلا و نقره

نکاتی برای استفاده از جواهرات و زیور آلات شما وجود دارد که برخی از آنها را بیان می کنیم ...

در استخر و یا هنگام ظرف شستن جواهرات خود را در بیاورید چون کلر باعث تغییر رنگ و شل شدن نگین جواهرات می شود. جواهرات خود را از ضربه ، نور و گرمای خورشید و مواد شیمیایی دور نگه دارید. هنگام حمام رفتن یا شست و شوی دست جواهرات خود را در بیاورید چون صابون باعث می شود لایه ای نازک روی آن ها ایجاد شود . با زیورآلات خود آشپزی نکنید چون حرارت گاز و روغن به نگین جواهرات شما آسیب می زند . بعد از آرایش و عطر زدن جواهرات خود را به تن کنید . جواهرات قیمتی خود را با یک پارچه نمدی پاک کنید زیرا حوله و پارچه به خاطر گرد و غباری که در خود دارند باعث خراش برداشتن جواهر آلات می شود . نقره های خود را در یک کیسه در بسته قرار دهید تا دیرتر کدر شوند اما هیچ گاه مروارید را در کیسه پلاستیکی قرار ندهید .

 

روش های تمیزکردن طلا :

بهترین روش تمیز کردن جواهرات استفاده از آب و صابون با یک مسواک نرم است . مقداری مایع ظرفشویی در آب بریزید و روی حرارت قرار دهید و طلاهای خود را درون آب قرار دهید و با مسواک بکشید و سپس با آب داغ بشویید و خشک کنید و با پارچه جیر جلا دهید .

راه دیگری است که پودر صابون را در آب داغ بریزید و چند قطره آمونیاک به آن اضافه کنید و برس نرم روی آن بکشید و با آب ولرم بشویید و خشک کنید و سپس در الکل فرو برید و بشویید که هیچ چرکی باقی نماند .

راه سورم استفاده از خمیردندان است که خمیردندان را با یک مسواک نرم روی جواهرات خود بکشید و سپس آن ها را بشویید و خشک کنید .

راه چهارم استفاده از آب لیو و مایع ظرفشویی است .

راه پنجم استفاده از الکل است ، طلا را در الکل 90 درجه بریزید و 2-3 ساعت بماند سچس با پارچه پشمی خشک و براق کنید .

 

روش های تمیز کردن نقره :

اگر انگشتر نقره شما به هر دلیلی سیاه شده است آن را داخل آب نمک غلیظ بیندازید و چند دقیقه روی فرش پرزدار محکم بکشید  ،مانند روز اول سفید می شود .

راه دوم استفاده از آب لیمو است  ،گردنبند یا  انگشتر نقره خود را در آب لیمو بگذارید و با آب گرم بشویید و سپس با پارچه جیر محکم بکشید و جلا دهید .

راه دیگر این است که در ظرفی سرکه بریزید و نقره ها را درون ظرف قرار دهید و روی حرارت بگذارید تا به جوش آید ، سپس آب بکشید و خشک کنید .

آکا ایران

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار