حقایق علمی و جالب در مورد بدن انسان ! -آکا

1395/04/25

سایت اطلاعات عمومی، دانستنیهامقالات اطلاعات عمومی و گوناگون آکاایران: اسید معده می تواند فلز را آب کند

حقایق علمی و جالب در مورد بدن انسان !

,بدن انسان,دانستنی ها,حقایق علمی در مورد بدن انسان,[categoriy]

حقایق علمی و جالب در مورد بدن انسان ! -آکابدن انسان,دانستنی ها,حقایق علمی در مورد بدن انسان

آکاایران: حقایق علمی و جالب در مورد بدن انسان !

به گزارش آکاایران: اسید معده می تواند فلز را آب کند

اختصاصیآکا ایران:  

بدن انسان شگفتی های جالب و باورنکردنی دارد که تمام آنها در کنار هم باعث ادامه حیات انسان می شود . در ادامه با چندین حقیقت جالب درمورد بدن انسان آشنا خواهیم شد .

آیا می دانید بینی انسان می تواند یک تریلیون رایحه و بو را از هم متمایز کند؟ آیا می دانید انگشتان انسان می تواند لبه ای به ضخامت 13 نانومتر را حس کند (خیلی کوچکتر از قطر موی انسان )؟ آیا می دانید بدن انسان از 7 اکتیلیون اتم تشکیل شده است؟ آیا می دانید 37 تریلیون سلول در بدن انسان وجود دارد؟ آیا می دانید اسید معده انسان می تواند فلز را آب کند؟ آیا می دانید لایه خارجی پوست می تواند هر 2-4 هفته یکبار پوست بیاندازد و در طول سال حدود 0.7 کیلوگرم پوست مرده می شود. آیا می دانید سلول های عدسی چشم ، سلول های ماهیچه های قلب و عصب های کورتکس مغز تنها سلول هایی هستند که تا پایان عمر انسان باقی می مانند. آیا می دانید چشمان هر فرد می تواند بین 2.3 تا 7.5 رنگ از هم متمایز کند؟ آیا می دانید هر روز 10 درصد از عمرمان را صرف پلک زدن می کنیم؟ آیا می دانید اگر چین و چروک های مغز انسان باز شوند ، به اندازه یک روبالشی می شود؟ آیا می دانید 3 تا 5 پوند بدن از باکتری تشکیل می شود و بین 100 میلیون تا 1 بیلیون باکتری می تواند روی هر دندان رشد کند؟ آیا می دانید بر طبق توان قدرتی بدن ، استخوان ران هر شخصی 83 کیلوگرمی با سایز 11 می تواند وزن 16000 نفر را برای یک لحظه تحمل کند؟ آیا می دانید اگر تمام دی ان ای بدن به صورت حلقه ای به هم متصل شود تا 10 بیلیون مایل امتداد دارد . همانند این است که این زنجیر از کره زمین به پلوتون برود و برگردد! آیا می دانید بدن 4 دقیقه بعد از مرگ تجزیه می شود . به این فرآیند که در طی آن آنزیم ها و باکتری های بدن شروع به خوردن بافت ها می کنند ، خود هضمی گفته می شود! آیا می دانید قلب انسان هر روز 100000 مرتبه می تپد و در هر دقیقه 5.5 لیتر خون پمپاژ می کند و در طی یک سال به 3 میلیون لیتر می رسد؟ آیا می دانید با نبودن انگشتان کوچک دست ، دست انسان 50 درصد توان خود را از دست می دهد ؟

مقالات اطلاعات عمومی و گوناگون -

 مطالب مرتبط

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار