تکنیک های شست و شوی پرده های منزل -آکا

آکاایران: روش مناسب شست و شوی پرده های منزل

تکنیک های شست و شوی پرده های منزل

,شستن پرده,نکات شستن پرده,اسرار خانه داری,[categoriy]

تکنیک های شست و شوی پرده های منزل -آکاشستن پرده,نکات شستن پرده,اسرار خانه داری

آکاایران: تکنیک های شست و شوی پرده های منزل

به گزارش آکاایران: روش مناسب شست و شوی پرده های منزل

اختصاصیآکا ایران: 

شستن پرده ترفندهایی دارد که فقط خانم های خوب خانه دار از آن آگاه هستند و یکی از دغدغه های اصلی در شست و شو است. پرده ها با وجود آلودگی هوا و بخاری ها در زمستان سیاه و دوده گرفته می شوند و شست و شوی آنها کار آسانی نیست و اگر پرده به خوبی شسته نشود ظاهر و زیبایی خود را از دست می دهد. در این مطلب باآکا ایران همراه باشید تا شست و شوی درست پرده ها را به شما آموزش دهیم ...

ابتدا پرده ها با هر جنس و رنگی را با آب خالص بشویید تا دوده ها و خاک های سطحی از آنها پاک شود و اگر احساس می کنید هنوز دوده دارد می توانید باز هم این کار را انجام دهید. پس از گرفتن دوده و خاک های پرده باید با توجه به رنگ آن شروع به شست و شوی آن کنید.

 

اگر پرده های شما روشن و سفید است :

پرده ها را در یک وان بزرگ که پر از آب ولرم است بریزید و کمی پودر صابون و وایتکس نیز بریزید و اجازه دهید چند ساعت خیس بخورد تا کثیفی و دوده پرده از آن خارج شود. بعد از چند ساعت پرده ها را خارج  کنید و فشار دهید تا آب کثیف خارج شود و سپس در ماشین لباسشویی بریزید و با آب معمولی و پودر لباسشویی بشویید.

به این ترتیب ابتدا دود و کثیفی پرده خارج می شود و سپس با ماشین لباسشویی خوب شسته و خشک می شود. اگر با همان دوده و کثیفی ابتدایی داخل ماشین لباسسشویی بریزید، بعد از خشک شدن پرده های شما رنگ تیره ای پیدا می کند و اصطلاح می گویند چرک مرد شده است.

 

اگر پرده های شما رنگی است :

مانند پرده های روشن است اما در داخل لگن به جای پودر صابون و وایتکس از پودر ماشین لباسشویی استفاده کنید.

 

نکاتی که حتما باید در شست و شوی پرده توجه کنید :

در شستشوی پرده از آب داغ استفاده نکنید زیرا پرده ها چروک و خراب خواهد شد. بهتر است پرده را کمی نم دار آویزان کنید تا چروک های آن باز شود و احتیاج به اتو کشیدن نخواهد داشت. هنگام شستن پرده گیره و قلاب ها را جدا کنید تا به پرده و ماشین لباسشویی شما آسیبی وارد نشود. استفاده از آفتاب برای خشک کردن پرده باعث درخشندگی پرده می شود. برای شستن پرده های سفیدی که خیلی دوده و سیاهی گرفته است می توانید از جوش شیرین نیز استفاده کنید. در لگنی که پرده را خیس کرده اید مقداری جوش شیرین بریزید. 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار