نوردلینگن: شهری در داخل یک گودال به جا مانده از سقوط شهاب سنگ -آکا

آکاایران: نوردلینگن شهری زیبا و منحصر بفرد در آلمان است که با تمامی شهرهای جهان یک تفاوت جالب دارد و آن این است که بر روی یک گودال به جا مانده از سقوط شهاب سنگ احداث شده است. این گودال قطری حدود ۲۵ کیلومتر داشته و حدود ۱۴٫۵ میلیون سال پیش در اثر برخورد یک شهاب سنگ با زمین بوجود آمده است. حدود ۵۰ سال پیش شواهدی از ریشه ی واقعی این شهر بدست آمد.

,آلمان,باوریا,شهاب سنگ,[categoriy]

نوردلینگن: شهری در داخل یک گودال به جا مانده از سقوط شهاب سنگ -آکاآلمان,باوریا,شهاب سنگ,کیلومتر,گودال,گودال شهاب سنگ,میلیون سال,نوردلینگن,جغرافیا,گردشگری

آکاایران: نوردلینگن: شهری در داخل یک گودال به جا مانده از سقوط شهاب سنگ

نوردلینگن

به گزارش آکاایران: نوردلینگن (به آلمانی: Nördlingen) از شهرهای ایالت باوریای آلمان است و جمعیتی حدود ۲۰ هزار نفر دارد. این شهر از ۱۲۱۷ تا ۱۸۰۳ شهر آزاد امپراتوری بود. در جنگ های سی ساله در سال ۱۶۳۴ سلطنت طلبان پیروز شدند. در ۱۶۴۵ صحنه ای از پیروزی فرانسوی ها بود.این شهر آثار معماری فراوانی از قرن های ۱۴و ۱۵ دارد. از جمله شخصیت های این شهر می توان به گرد مولر، بازیکن تیم ملی فوتبال آلمان اشاره کرد.

مراجع:

Nördlingen

Nordlingen – The town inside a meteorite crater

Nordlingen, the town inside a meteorite crater

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار