انبار باروت و اسلحه عزت نمی آورد/اسراییل تهدیدی برای بشریت است

به گزارش خبرنگار مهر، محمود احمدی نژاد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، عصر پنجشنبه در مراسم بازخوانی گفتمان امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری که در مسجد جامع شهر ملارد برگزار شد، با اشاره به لزوم تبیین گفتمان امام، انقلاب و مقام معظم رهبری به عنوان نقشه راهی برای حرکت در مسیر کرامت و عدالت انسانی اظهار داشت: در مکتب انقلاب همه امور از انسان ها شروع می شود و به واقع کمال انسانی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی افزود:اصل عزت برای خدا است و خداوند تبارک و تعالی فرموده، انسان و بشریت صالح و عزیز است و در مکتبی که اهانت به جسد انسان متوفی جایز نیست، به روشنی می توان دریافت که کرامت انسانی از چه جایگاه برجسته ای برخوردار است.

رئیس جمهور سابق ایران گفت: توکل به خدا، تبعیت از رسول اکرم(ص) و حرکت در مسیر ائمه اطهار و معصومین(ع) عزت بخش و کرامت آفرین است.

احمدی نژاد عنوان کرد: واقعه کربلا از مصادیق بارز کرامت و عزت انسانی است، صحنه ای که پیکر بی جان یاران و اصحاب امام حسین(ع) توسط اسب لگدمال می شود، اما پیروزی، عزت و کرامت برای شهدای کربلا بود و این یزید و یاران سفاک او بودند که برای همیشه ذلیل تاریخ شدند.

وی افزود: در دنیای معاصر نیز این امر مصداق دارد، برخی گمان می کنند با تکیه بر انبار باروت و اسلحه می توانند به عزت برسند، اما پیروزی با ترس و حقارت، عزت مندی محسوب نمی شود.

احمدی نژاد گفت: برخی عزت را تنها برای خود می خواهند و دیگران را درجه دو می پندارند، اما عزت و کرامت همگانی است و باید آن را برای کل بشریت قائل شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: رژیم صهیونیستی مقابل چشم هفت میلیارد نفر جنایت می کند و این موضوع اثبات کننده این امر است که نقش رژیم اشغالگر قدس تهدید علیه بشریت است و این عین حقارت، شکست و نافی عزت مندی و کرامت است.

وی با اشاره به نقش خود باوری ملی در پیشرفت و توسعه جامعه عنوان کرد: دشمنان نظام، انقلاب و ملت ایران اسلامی و دیگر مسلمانان جهان، تلاش می کنند ذلت و حقارت را به ملت ها تحمیل کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: تئوریزه کردن ذلت دستورکار اصلی دشمنان نظام است، زیرا این امر در نقطه مقابل خود باوری ملی قرار دارد.

احمدی نژاد در خاتمه یادآور شد:ظلم پذیری، جامعه را از تعادل خارج می کند زیرا عزت انسان ها در چنین شرایطی پایمال می شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار