جشنواره ملی اسب اصیل عرب در اردبیل برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه پنج‌شنبه در اولین روز از برگزاری این جشنواره رئیس هیئت سوارکاری استان اردبیل در جمع خبرنگاران میزبانی اردبیل برای اولین بار را نقطه آغازین رونق رشته ورزشی سوارکاری در استان عنوان کرد.

بهاءالدین ایلخانی با بیان اینکه استان اردبیل قابلیت و پتانسیل قابل‌توجهی برای پرورش اسب دارد، اضافه کرد: از ۱۰۳ اسب شرکت‌کننده در این جشنواره ۳۷ اسب از استان اردبیل حضور یافته‌اند که رقم قابل‌توجهی است.

وی با تأکید به اینکه استقبال به مراتب بیشتر از این میزان بود، اضافه کرد: ما از برخی سوارکاران استان درخواست کردیم که انصراف بدهند تا سایر استان‌ها بتوانند در جشنواره حضور یابند.

رئیس هیئت سوارکاری استان متذکر شد: هر چند اسب‌های اصیلی در استان اردبیل پرورش یافته اما زیرساخت‌های باشگاهی با مشکل مواجه است و لازم است باشگاه‌های حرفه‌ای در استان دایر شود.

به گفته ایلخانی ۱۱ هکتار زمین برای احداث باشگاه از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان پیش بینی شده که امیدواریم بتوان باشگاه استانداری احداث کرد.

وی افزود: در استان اردبیل ۱۲۰ سوارکار ساماندهی شده است و هیئت سوارکاری استان ۲۵۰ نفر عضو دارد که در این رشته فعالیت دارند.

رئیس هیئت سوارکاری استان به رقابت ۱۱ استان در دو روز جشنواره اشاره کرد و افزود: روز اول مادیان و روز دوم نریان رقابت داشته و در نهایت اسب برتر انتخاب می‌شود.

گفتنی است در این جشنواره داورانی از کشورهای سوریه، هلند، نروژ، بلژیک و اصفهان حضور یافته و به اسب‌های شرکت‌کننده بر اساس تیپ، سر و گردن، دست‌وپا، بدن و حرکت امتیاز می‌دهند.

اسبی که حائز بیشترین امتیاز است به عنوان اسب برتر این جشنواره ملی انتخاب می‌شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار