حکم اعدام 12 تروریست دیگر در پاکستان قطعی شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :  حکم اعدام صادره از سوی دادگاه های نظامی پاکستان علیه 12 نفر از تروریست های وابسته به گروه های لشگر جهنگوی و تحریک طالبان پاکستان ، امروز (پنجشنبه) از سوی ژنرال راحیل شریف فرمانده ارتش این کشور تایید شد و این حکم به زودی اجرا خواهد شد.

به گزارش انتخاب، تروریست هایی که حکم اعدام آنان تایید و صادر شده است، در جنایاتی از جمله قتل افراد غیر نظامی، قتل نیروهای مسلح و حمله به مدارس و تخریب زیرساخت های پاکستان دست داشته اند.

سه نفر از افراد محکوم به اعدام وابسته به گروه تروریستی لشگر جهنگوی و 9 نفر دیگر وابسته به گروه تحریک طالبان پاکستان هستند.

با توجه به قطعی و نهایی بودن حکم این 12 نفر، این افراد به زودی در زندان های مختلف پاکستان به دار آویخته خواهند شد.

بعد از حمله تروریستی طالبان به مدرسه پیشاور که روز 25 آذر ماه سال 1393 رخ داد، دولت پاکستان ممنوعیت حکم اعدام را در این کشور لغو کرد و از آن زمان تاکنون که کمتر از یک سال نیم می گذرد، حدود 400 نفر در پاکستان از جمله دهها نفر از افرادی که در حملات تروریستی مختلف در سال های گذشته در این کشور دست داشته اند، به دار آویخته شده اند.

حمله تروریستی به مدرسه پیشاور، شوک شدید به پاکستان و جامعه جهانی وارد کرد و بازتاب های فراوان و واکنش های گسترده ای را به دنبال داشت.

بعد از این فاجعه بود که دولت و ارتش پاکستان با تشکیل چندین نشست مشترک و جداگانه، تصمیم های جدید و سخت گیرانه ای برای مبارزه با تروریسم در این کشور اتخاذ کردند که تشکیل دادگاه های نظامی ویژه محاکمه موثر و سریع تروریست ها، لغو قانون ممنوعیت اعدام در این کشور و تصویب طرحی ملی با عنوان طرح ملی مبارزه با تروریسم، بخشی از تصمیم ها و اقدامات دولت و ارتش بعد از فاجعه مدرسه پیشاور محسوب می شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار