اردبیل شرایط میزبانی از رویدادهای ورزشی ملی و بین‌المللی را دارد

به گزارش خبرنگار مهر، سیدنصرالله سجادی عصر پنجشنبه در نشست با فعالان و کارکنان حوزه ورزش اردبیل افزود: استان اردبیل به لحاظ زیرساخت های ورزشی شرایط خوبی دارد، ضمن اینکه این زیرساخت ها از استانداردهای بالایی برخوردار هستند.

وی این شرایط را برای میزبانی از رویدادها و رقابت های مختلف در سطح ملی، آسیایی و بین المللی ایده آل دانست و تاکید کرد: تلاش خواهیم کرد در آینده اردبیل را برای میزبانی مسابقات مختلف بویژه در رشته های پرمخاطب نامزد و مسابقاتی در این استان برگزار کنیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه باید از تجهیزات و امکانات این استان به نحو احسن استفاده کرد، بیان داشت: بسیاری از استان های کشور در شرایط کنونی سالن های مدرن و زیبایی مانند شالن شش هزار نفری رضازاده را ندارند.

وی به عنوان نمونه به استان فارس اشاره کرد و با بیان اینکه طی ماه گذشته رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی در سالن سه هزار نفری شیراز برگزار شد، متذکر شد: تازه ساخت سالن شش هزار نفری در این استان آغاز شده، در حالی که اردبیل بهترین سالن ممکن را در این زمینه دارد.

سجادی میزبانی این استان در مسابقات ملی و بین المللی را عامل مهم برای رشد ورزش در منطقه دانست و اضافه کرد: با میزبانی از یک رویداد ورزشی علاوه بر ایجاد شور و شوق در جامعه و مردم بویژه جوانان و نوجوانان به ورزش جذب خواهند شد.

وی تصریح کرد: مهمترین بحث در زمینه میزبانی از رویدادهای مختلف بازسازی و نوسازی سالن ها و تجهیزات و امکانات ورزشی موجود است که زمینه توسعه ورزش را به دنبال دارد.

معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان علاوه بر این به شرایط جوی و آب و هوایی استان اردبیل اشاره کرد و یادآور شد: اردبیل با برخورداری از شرایط کوهستانی، ارتفاع از سطح دریا، طبیعت زیبا و تاثیرگذار یکی از مستعدترین استان ها برای رشد و توسعه ورزش در رشته های مختلف است.

وی با بیان اینکه باید از این شرایط برای توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای بهره گرفت، عنوان کرد: این استان همچنین می تواند پذیرای رقابت های منطقه ای بین المللی باشد، چراکه اردبیل به عنوان استان مرزی با کشورهای حوزه قفقاز می تواند تعامل و همکاری داشته باشد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار