اوباما در سالگرد برجام، توافق هسته ای را پیروزی دیپلماسی خواند: توافق امن تر است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا امروز پنجشنبه به مناسبت اولین سالگرد برجام بیانیه ای صادر کرد و توافق هسته ای را پیروزی «دیپلماسی اصولی» خواند.
 
به گزارش انتخاب به نقل از نوشته روزنامه واشنگتن تایمز، وی گفت: توافق در طول سال گذشته موفق شد برنامه هسته ای ایران را به عقب راند، از تنش بیشتر جلوگیری کرد و امنیت ما را بالا برد.
 
اوباما یادآور شد که ایران 98 درصد از اورانیوم غنی شده اش را به خارج از کشور منتقل کرد، دو سوم از سانریفیوژهایش را برچید، راکتور تولید پلوتونیم خود را با سیمان پر کرد و با «سرزده ترین بازرسی ها و برنامه راستی آزمایی که تاکنون در مورد یک برنامه هسته ای مورد مذاکره قرار گرفته است، موافقت کرد.»  
 
وی گفت: آمریکا و شرکای ما در میز مذاکره نیز بطور کامل به تعهداتمان برای برداشتن تحریم های مرتبط با مساله هسته ای عمل کرده اند و ما تا زمانی ایران به توافق وفادار باشد، به تعهداتمان پایبند خواهیم ماند.
 
اوباما افزود: ما هنوز با ایران اختلاف های جدی داریم، اما آمریکا، شرکای ما و جهان، در نتیجه توافق، امن تر است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار