X بستن تبلیغات
5. Fixed

هلال احمر بهترین بستر ارائه خدمات بشردوستانه است

به گزارش خبرگزاری مهر، مهندس علی اصغر احمدی در سومین روز از همایش تدوین برنامه پنجساله جمعیت ضمن تشکر از رئیس این جمعیت برای برگزاری همایش تدوین برنامه ها و حضور کارشناسانه شرکت کنندگان در این همایش گفت: کارشناسان در قالب کارگروههای تخصصی به مسائلی پرداختند که جمعیت هلال احمر در آینده به آن نیاز دارد.

وی با با بیان اینکه جمعیت هلال احمر بر اساس قانون شکل گرفته و ماموریت ها و وظایف معینی برای آن تعریف شده، افزود: این جمعیت بر اساس قوانین تعریف شده برای آن با فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر همکاری دارد و در صورتی که رئیس جمعیت هلال احمر بر اساس وظایف ذاتی خود برنامه ای را برای اجرا مصوب کند، نباید خللی در اجرای آن وجود داشته باشد.

تدوین برنامه های هلال احمر براساس آخرین تحولات

به گفته دبیرکل جمعیت هلال احمر طی برگزاری همایش در کارگروههای تخصصی، راهبردهایی مصوب شد که در قالب برنامه هایی تدوین و در نهایت به تصویب شورای عالی جمعیت هلال احمر می رسد.

احمدی با اشاره به اینکه سند برنامه پنجساله جمعیت هلال احمر همان برنامه هایی است که کارشناسان طی سه روز تلاش مستمر در کارگروهها به آن پرداخته اند، یادآور شد: این برنامه ها بر اساس تحولات، تغییرات، حوادث و تکنولوژی های موجود تدوین و بیان شده است.

وی با تاکید بر اینکه نباید در این مقوله، دقت فدای سرعت شود، بیان کرد: برای درک واژه ها بایستی به نقطه مشترک برسیم که دستیابی به این نقطه مشترک نیازمند تدوین کتابچه ای برای بیان دقیق واژه هاست تا برپایه آن واژه های داوطلبی، امدادگری، نجاتگری، عملیات و ... به صورت مشترک برای تمامی افراد بیانگر یک مفهوم دقیق باشد.

ضرورت ایجاد همگرایی در جمعیت هلال احمر

دبیرکل جمعیت هلال احمر در ادامه به اهمیت ایجاد همگرایی در این جمعیت اشاره کرد و گفت: در نظام برنامه جمعیت بایستی به مواردی چون استخدام ها و عملکرد کارکنان توجه ویژه شود.

احمدی، هلال احمر را بهترین بستر برای ارائه خدمات بشردوستانه دانست و خاطرنشان کرد: تدوین برنامه پنجساله جمعیت هلال احمر کاری است که با همکاری کارشناسان و مدیران جمعیت آغاز شده و امیدواریم پس از تصویب در شورای عالی همزمان با اجرای برنامه ششم توسعه از برنامه های تدوین شده هلال احمر نیز در جهت پیشبرد اهداف این جمعیت استفاده شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار