X بستن تبلیغات
5. Fixed

نظام سالمندی باید از هم اکنون طراحی شود

به گزارش خبرنگار مهر، یونس خسروانی ظهر پنجشنبه در دیدار با روسای کانون های مستمری بگبران استان، ضمن تبریک هفته تامین اجتماعی، تاکید کرد: بسیاری از موفقیت های هر سازمان، مرهون تلاش های بازنشستگان آن است و همیشه و بدون هیچ منتی آماده شنیدن خواسته ها و مشکلات، برای کمک به این قشر خواهیم بود.

وی اظهار داشت: از آنجا که تعداد تسهیلات عرضه شده به کانون های بازنشستگی، محدود و تقاضا برای دریافت آن زیاد است، لذا طبیعتا نارضایتی هایی در بین بازنشستگان ایجاد می کند اما همین موضوع نیز باید بر اساس ترتیب و اولویت صورت گیرد تا نارضایتی ها کمتر شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر با اشاره به ۹۰ سهمیه سفر زیارتی به مشهد مقدس برای مستمری بگیران تامین اجتماعی استان بوشهر، افزود: طی سه مرحله به استان سهمیه سفر زیارتی واگذار می شود که سهمیه مرحله اول آن، ۹۰ نفر است.

خسروانی بیان داشت: سازمان تامین اجتماعی به سوی سیستم آی تی حرکت می کند و همه کارهای شعب نیز در حال الکترونیکی شدن هستند بنابر این ضروری است مستمری بگیران نیز از هم اکنون خود را با این شرایط تطبیق دهند.

وی با چالش زا خواندن بحث بیمه تکمیلی مستمری بگیران، تصریح کرد: اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر در تصمیم گیری ها برای این موضوع دخالتی ندارد اما کانون های مستمری بگیران استان از امروز به مدت یکماه، فرصت دارند تا چالش ها در این زمینه را بطور کارشناسی بررسی و نتیجه را به اداره کل ارجاع دهند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر افزود: اداره کل پس از جمع بندی نهایی مشکلات موجود در بیمه تکمیلی مستمری بگیران، آن را به کانون عالی مستمری بگیران و سازمان تامین اجتماعی مرکز انتقال خواهد تا برای رفع این مشکلات، تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

خسروانی با بیان اینکه رئیس سازمان تامین اجتماعی تمام توان خود را بکار گرفته تا به بهترین نحو، به جامعه هدف این سازمان، خدمات رسانی شود، تاکید کرد: تا این لحظه سازمان بازرسی هیچ ایرادی از این سازمان در مدت اخیر نگرفته است.

وی از هزینه کرد یکهزار میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی در بخش درمان و به صورت ماهیانه خبر داد و افزود: بازنشستگان باید حتی الامکان از خدمات رایگان ارائه شده در مراکز درمانی این سازمان استفاده کنند و به دنبال تسهیلات برای درمان نباشند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر، مشکل ودیعه و اجاره را مشکل اکثر کانون های مستمری بگیران خواند و اظهار داشت: در حال بررسی مکانیزم هایی برای حل ریشه ای این مشکل هستیم.

وی تصریح کرد: از جمله تهدیدهایی که می بایست برای آن چاره اندیشی کنیم، بحران صندوق های بازنشستگی کشور است که ضرورت توجه به این مهم با توجه به کاهش نرخ زاد و ولد و پیش بینی افزایش شاخص امید به زندگی در کشور دو چندان می گردد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۰ درصد از جمعیت کشور، بازنشسته هستند، گفت: این افراد باید بتوانند از امکانات، درمان، آموزش و پزشک مخصوص برخوردار باشند و لذا باید از هم اکنون نظام سالمندی در کشور پیش بینی شود تا قبل از نیاز به درمان مشکلات، از بروز آنها پیشگیری شود.

گفتنی است، در ابتدای این دیدار، روسای کانون های مستمری بگیران استان بوشهر ضمن تبریک هفته تامین اجتماعی و تشکر از تشکیل این جلسه، اهم خواسته و مشکلات خود را با مدیرکل تامین اجتماعی استان در میان گذاشتند.

در پایان این نشست با اهدای هدایایی به روسای کانون های مستمری بگیران استان بوشهر از تلاش های ایشان قدردانی شد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار