کمبود زمین و عدم توسعه باشگاه‌ها موانع رشد فوتبال اردبیل است

به گزارش خبرنگار مهر، صمد نوتاش ظهر پنج‌شنبه در جلسه هم‌اندیشی راهکارهای توسعه فوتبال اردبیل تصریح کرد: لازم است شهرداری در هر منطقه زمین چمنی ایجاد کند در حالی که متأسفانه با کمبود شدید زمین چمن مواجه هستیم.

وی افزود: به دلیل اینکه زمین فوتبال در داخل شهر اردبیل نداریم این تصور ایجاد شده است که در این استان فوتبال فعال نیست در حالی که در گذشته زمین‌های خاکی در محلات به مراتب بیشتر و بازی و تمرین‌ها نیز گسترده‌تر بود.

رئیس هیئت فوتبال استان متذکر شد: تنها زمینی که قابلیت تمرین فوتبال دارد زمین تختی است که مسابقات سطح بالا در آن برگزار می‌شود و نمی‌توان تمامی مسابقات و بازی‌های تمرینی را در آن انجام داد.

نوتاش مانع دیگر توسعه فوتبال در اردبیل را ضعف فعالیت باشگاهی دانست و متذکر شد: اگر به دنبال اصلاح مسیر فوتبال استان هستیم لازم است وضع فعلی باشگاه‌داری و فعالیت باشگاهی اصلاح و بهبود یابد.

وی افزود: به عنوان مثال اینکه نهادی مانند شهرداری از تیم فوتبال حمایت کند حرکت قابل تقدیر است و در عین حال نباید وظیفه این دستگاه اجرایی قلمداد شود.

رئیس هیئت فوتبال استان افزود: لازم است در مقابل باشگاه‌های خصوصی شکل گرفته و این باشگاه‌ها با جذب اسپانسر نسبت به هدایت و حمایت تیم‌ها اقدام کنند.

به گفته نوتاش در صورتی که مسئولان استانی به فکر توسعه فوتبال استان هستند لازم است این دو ضرورت به عنوان مطالبه اصلی در نظر گرفته شده و برای تحقق آن برنامه‌ریزی شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار