X بستن تبلیغات
5. Fixed

سیلاب در آذربایجان غربی ۳۳۰ میلیارد ریال خسارت بر جای گذاشت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، محمد احرامی با بیان این مطلب اظهارداشت: بارش باران، تگرگ و جاری شدن سیل طی چند روز گذشته در ۱۵ روستای بخش مرکزی شهرستان چالدران خسارات های زیادی را به محصولات زارعی و باغی و راه های ارتباطی این شهرستان وارد کرد.

وی با بیان اینکه سیلاب شنبه هفته گذشته نیز در این شهرستان ۲۰ میلیارد ریال خسارت به بار آورد وموجب تلف شدن بیش از ۱۰۰ راس گوسفند در این شهرستان نیز شد گفت: سیلاب دو روز گذشته نیز ۳۰ میلیارد ریال به راه های ارتباطی این شهرستان خسارت زد.

مسئول ستاد حوادث غیر مترقبه و بیمه کشاورزی آذربایجان غربی تصریح کرد: همچنین بارش تگرگ و جاری شدن سیلاب در شهرستان شوط نیز موجب وارد آمدن ۳۰ میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی و زیر ساخت های ۱۵ روستای این شهرستان شد.

وی ادامه داد: سیلاب دوروزگذشته در شوط موجب تلف شدن ۲۰۰ راس دام و وارد آمدن خسارت به ۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان شد.

همچنین گزارش رسیده از شهرستان چایپاره حاکی است که در شهرستان چایپاره هم سیل به بخش کشاورزی و بناهای روستایی خساراتی وارد کرده است و سیلاب دیروز موجب وارد آمدن خسارات به بیش از پنج هزار هکتار از اراضی کشاورزی، قطعی شبکه آبرسانی و برق در برخی از روستاهای این شهرستان شد.

احرامی با اشاره به اینکه همچنین سیل سه دستگاه خودرو و یک دستگاه کمباین و یک دستگاه یدک کش تراکتور را با خود برد مجموع خسارات وارده در شهرستان چایپاره را بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

احرامی بیمه کشاورزی را مطمئن ترین سیاست حمایتی دولت برای حمایت از کشاورزان عنوان کرد و از کشاورزان خواست با بیمه نمودن محصولات کشاورزی بتوانند حداقل بخشی از میزان خسارت وارده به محصولات کشاورزی را از این طریق مرتفع کنند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار