X بستن تبلیغات
5. Fixed

علت کمبود شکر در بازار را باید از شرکت های دولتی جویا شد

سید کمال خیام نکویی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به کمبود شکر در بازار اصفهان و نارضایتی مردم در این خصوص، اظهار داشت: مسئله شکر برعهده دولت است و توزیع آن هم توسط شرکت‌های دولتی انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه نبود شکر در سطح بازار را باید از شرکت‌های دولتی جویا شد، اضافه کرد: در حال حاضر در بازارهای کوثر اصفهان شکر موجود است و باید دانست که چه کسی شکرهای موجود در این بازارها را تامین می‌کند.

خیام نکویی در پاسخ به اینکه چرا امروز با احتکار شکر مواجهیم و با اینکه شکر در انبارها موجود است اما به دست مشتری نمی‌رسد، گفت: شکر در دست بخش خصوصی نیست و دولت توزیع کننده آن در سطح بازار است و باید از سوی شرکت‌های دولتی پیگیر شد.

نایب رئیس اتحادیه خوار و بار اصفهان در ارتباط با گران شدن برنج لنجان نیز اعلام کرد: با توجه به اتفاقاتی که در حوزه برنج‌های خارجی و به ویژه برنج‌های هندی افتاد مردم دیگر زیر بار خرید برنج‌های خارجی نمی‌روند و به همین لحاظ به مصرف برنج‌های ایرانی و لنجانی روی آورده اند.

وی اعلام کرد: یکی از عوامل گران شدن قیمت برنج لنجان، روی آوری مردم و افزایش تقضای برای خرید این نوع برنج است.

خیام نکویی در ادامه بیان داشت: در حال حاضر به خاطر کمبود و بحران آب میزان برنج لنجان در سطح بازار کم است و از سوی دیگر به دلیل اینکه هنوز برنج شمال وارد بازار نشده و با کمبود برنج ایرانی مواجهیم، قیمت این نوع برنج در اصفهان افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: تا ۱۵ روز دیگر برنج شمالی وارد بازار اصفهان شده و به دست مردم می‌رسد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار